Προς το περιεχόμενο

Sans Amp TRI-A.C.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά για την ιστορία ο cobain έπαιζε με το ds1 αρχικά μετά όταν χάλασε απλά έβαλε ένα ds2.Επιπλέον πράγματι χρησιμοποιούσε και το sansamp classic.Επιπλέον μεγάλο μέρος του ήχου στηριζόταν στην αλλαγή των καναλιών στους ενισχυτές .Ο τύπος είχε πάρα μα πάρα πολύ προσεγμένο ήχο το ότι το έκανε με απλά πράγματα είναι μαγκιά (το nevermind βέβαια δεν έχει σχέση με τον ήχο που είχαν live).Οι ενισχυτές τους δε με μεγάλη πιθανότητα είχαν πειραχτεί από τον τύπο που φτιάχνει τους thd (ξέρω σίγουρα ότι ο novoselic είχε ένα hiwatt που του τον μετέτρεψε για μπάσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι είναι πολύ εύχρηστο και ο ήχος του είναι πολύ εύπλαστος. Δεν έχω μετανοιώσει ούτε μια στιγμή που το αγόρασα. Παρ' όλα αυτά αν θέλεις να έχεις και μια πληρέστερη εικόνα μπορώ να σου πω ότι προσωπικά σαν μειονέκτημα μπορώ να θεωρήσω το γεγονός ότι αν ανεβάσεις το level του πάνω από την μέση αρχίζει και "fazzάρει". Πέρα από αυτό, όταν ρυθμίζω σε μεγάλο επίπεδο το drive (και σε συνδυασμό με το level) βγάζει θόρυβο, κάτι όμως που μπορεί να μην οφείλεται στο πετάλι αλλά στον ενισχυτή μου, στο DI του, δεν ξέρω κι εγώ που..

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει μεχρι και με DI κατευθειαν στην κονσολα. Παντα με πολυ καλο ηχο. Οπότε' date=' αν θες προενισχυση ΤΣΙΜΠΑ ΤΟ! [/quote']

 

ηθελα να μου πειτε απο την εμπειρια σας αν αυτο ισχυει και για το sansamp gt2.να το βαλω στο τελος απο τα πεταλακια μου , στην περιπτωση που θελω να παιξω χωρις τον boogie στο μαγαζι , αλλα κατευθειαν στην κονσολα.

συμφωνα με τον αγαπητο φιλο superfunk θα δουλεψει καλα.με προβληματιζει ομως ο θορυβος που αναφερθηκε.με ενδιαφερουν κυριως τα καθαρα.για βρωμιτσες εχω αλλα πεταλακια. :lol: :lol:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ενα βιντεακι που ξεθαψα απο το youtube το οποιο δειχνει το tri ac καρφι στην κονσολα του μαγαζιου . Τουλαχιστον ετσι λεει ο τυπος οτι εκανε . Εμενα μια χαρα ηχος μου φαινεται για τετοια λα'ι'βοκατασταση . 

http://www.youtube.com/watch?v=UNlB9-lQ6PU&hl=en&fs=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου