Προς το περιεχόμενο

επιλογή rack ups line interactive σύμφωνα με τα VA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και πάλι.Όσι γνωρίζεται που είμαι σίγουρος πολλοί, θα θελα να με ενημερώσετε σχετικά με την επιλογή rack ups line interactive  για το rack system που έχω και αποτελείται από τα εξείς:

 

bogner ecstasy 101b, Damage control Glass nexus & Time line, boss NS 2, Eventide eclipse, Voodoo lab GCX & ground control, digitech Whammy, Morley steve vai wah & volume pedal, boss tuner

 

Όλα τα παραπάνω θα θελα να τροφοδοτούνται από ένα ups line interactive σε μορφή rack...γνωρίζω ότι θα πρέπει τα βολτα-αμπέρ  του ups να καλύπτουν την κατανάλωση των παραπάνω συσκευών...Πόσο όμως καταναλώνουν? δεν έχω ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta manual των συσκευών θα βρεις τι καταναλώνουν, είτε σε όρους ισχύος είτε ρεύματος

 

σε ορισμένες συσκευές θα το βρεις και στην πλάτη τους, εκεί που παίρνουν ρεύμα σε μια ταμπελίτσα

 

επίσης όπως γράφτηκε εδώ πριν λίγο καιρό, σπανίως ένας κιθαρίστας έχει την απαίτηση να παίζει όταν έχει πέσει το ρεύμα, άρα μια πιο ρεαλιστική απαίτηση είναι ένας σταθεροποιητής τάσης και όχι ένα UPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Σταθεροποιητη τασης χρειαζεσαι και  power conditioner.

Ριξε μια ματια στα Furman(και σε rack), λιγο ακριβα αλλα αξιζει (αλλος ηχος και το κεφαλι σου ησυχο!)

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta manual των συσκευών θα βρεις τι καταναλώνουν, είτε σε όρους ισχύος είτε ρεύματος

 

σε ορισμένες συσκευές θα το βρεις και στην πλάτη τους, εκεί που παίρνουν ρεύμα σε μια ταμπελίτσα

 

επίσης όπως γράφτηκε εδώ πριν λίγο καιρό, σπανίως ένας κιθαρίστας έχει την απαίτηση να παίζει όταν έχει πέσει το ρεύμα, άρα μια πιο ρεαλιστική απαίτηση είναι ένας σταθεροποιητής τάσης και όχι ένα UPS

 

λίγο απίθανο αλλά μου έχει συμβεί ουκ ολίγες φορές σε recording κι έλκλαιγα τη δουλειά που είχα ρίξει, όπως επίσης σε live  όχι να συνεχίζεις να παίζεις αλλά ήρεμα να μπορείς να κλείσεις τις συσκευές σου αποφεύγονας πολλές ζημιές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου