Προς το περιεχόμενο

SG με μονους!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

AΚΡΙΒΩΣ. Όταν αγοράζεις Sg, την αγοράζεις γι αυτό που είναι, εάν θέλεις κάσα Sg με 3 μονούς...νάναι καλά η Warmoth  Εάν με καταλαβαίνεις...

 

Nope!

Ο κόσμος είναι γεμάτος SG με δύο διπλούς. Αγόρασε μια τέτοια αν θες "τυπική" SG. Δεν σε αναγκάζει κανένας να αγοράσεις μια με μονούς.

 

Αν η Gibson δεν κατήργησε τις κλασσικές SG προς όφελος των single-coil SG αλλά βγάζει απλώς ένα επιπρόσθετο μοντέλο, δεν καταλαβαίνω που είναι το κώλυμα / κόλλημα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ δεν μπορώ να φτιάξω SG  με 3 μονούς;  ??? "

Όλοι πια μπορούνε, απλά το βρίσκω βλακεία να είναι Sg, να έχει 3 μονούς και να γράφει Gibson (γι αυτό αναφέρω τη Warmoth).

 

δεν καταλαβαίνω που είναι το κώλυμα / κόλλημα...

 

Sg με 3 μονούς είναι σαν τη φέτα Δανίας (στο μυαλό μου τουλάχιστον)...κάτι σου θυμίζει η συσκευασία αλλά δεν έχει την ίδια γεύση.

Γι αυτό προτιμώ να φτιάξω το δικό μου τυρί-warmoth, εκεί είναι όλα αποδεκτά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φέτα Δανίας είναι απομίμηση. Η SG με μονούς είναι παραλλαγή. 8)

Eπισήμως, αυτή τη στιγμή στο site της Gibson, δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια SG με 3 μονούς (ευτυχώς) αλλά για μια ακόμα φορά, μπορεί να μην βλέπω καλά. Άρα μάλλον για απομίμηση φαίνεται η συγκεκριμένη του Video και όχι επίσημη παραλλαγή.

Εάν έγινε κάποιο "στιγμιαίο" λάθος (όπως του Πασχάλη), διορθώθηκε.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι πια μπορούνε, απλά το βρίσκω βλακεία να είναι Sg, να έχει 3 μονούς και να γράφει Gibson (γι αυτό αναφέρω τη Warmoth).

 

Sg με 3 μονούς είναι σαν τη φέτα Δανίας (στο μυαλό μου τουλάχιστον)...κάτι σου θυμίζει η συσκευασία αλλά δεν έχει την ίδια γεύση.

Γι αυτό προτιμώ να φτιάξω το δικό μου τυρί-warmoth, εκεί είναι όλα αποδεκτά.

 

πρέπει να σκεφτείς "out of the box"

 

το ίδιο κι ο χένρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ρε σεις οι εταιριες κλεφτες θα γινουνε? βγαζουν πληθωρα προιοντων και οτι γουσταρει ο πελατης αγοραζει. περαν αυτου συμφωνω με το φιλο που τονισε οτι ειμαστε μουσικοι κ πρεπει να λειτουργουμε με ανοιχτα μυαλα, επεισης φαινεται οραια και απο ηχο μια χαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε μουσικοι κ πρεπει να λειτουργουμε με ανοιχτα μυαλα,

...τρίζουν τα κόκαλα του Zappa... :'(

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου