Προς το περιεχόμενο

Tremolo για Strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχε το νου σου ομως δεν ειναι direct replacement για εξαβιδο, θα πρεπει να ανοιξεις τις δυο εξωτερικες τρυπες.

Νο προβλεμ, thanks, μπήκε στο Watch

 

Αν καταφέρεις με normal παίξιμο (όχι μεταλο-βαρβαρότητες) να ξερυθμίσεις Kahler σου στέλνω κιθάρα για πειράματα ;D ;D ;D

Αν και είμαι η ζωντανή εφαρμογή του νόμου του Merphy 8) (και δεν κάνω μεταλο-βαρβαρότητες...) θα το σκεφτώ

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από ρόδο και ναι ΔΕΝ εχω ακόμα νετ στο σπίτι. Εγώ θα σου πρότεινα να μπεις στο GFS και να δεις είτε to 2point strat είτε to winkinson (2 point και αυτο). Αν to σετάρεις σωστά και τραμπολίνο να κάνεις πάνω :) δεν ξεκουρδίζει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς από ρόδο

Καλώς τον...που χάθηκες εσύ? Το "πρόβλημά" μου δεν είναι μόνο το ξεκούρδισμα αλλά το πως δεν θα φαίνονται οι 6 τρύπες...δεν είναι ώρα για μερεμέτια. Η συγκεκριμένη κιθάρα έχει πάνω από όλα και μια διαφανή πέρλα στο λούστρο και άντε να το κάνεις τοπικά ξανά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατι οχι τοτε το καλυτερο compromise μεταξυ vintage αισθητικης και μοντερνας λειτουργιας??Θα χρειαστει να ανοιξεις μον τις δυο εξωτερικες βιδες προκειμενου να μπουν οι δυο βασεις για το pivot του tremolo και οι υπολοιπες καλυπτονται απο τη βαση του

 

6e4d_12.jpg

 

Κι εγώ μάλλον αυτό θα έπαιρνα αν συναρμολογούσα τώρα strat. Εκτός της αισθητικής έχει και τα σωστά σελάκια.  :)

Σου καλύπτει και το πρόβλημα με τις παλιές τρύπες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή των σοφών. Όσο και να μου αρέσει το Kahler, τόσο μου φαίνεται φασαρία αλλά μου κρύβει και εικαστικό, που στη συγκεκριμένη κιθάρα δεν το θέλω. Thanks guys

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου