Προς το περιεχόμενο

Freeware Video Combiner/Joiner/Merger


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θέλω να φτιάξω 1 Video Clip που θα αποτελείται από 2 η παραπάνω Video Tracks.

 

Για την αποφυγή συγχύσεων ξεκαθαρίζω από τώρα οτι δεν με ενδιαφέρει να ενώσω 2 Video το ένα πίσω από το άλλο και να φτιάξω ένα βίντεο το οποίο θα έχει τη συνολική διάρκεια.

 

Αυτό που χρειάζομαι είναι να φτιάξω ένα Clip το οποίο θα έχει Split Screen (2 έως 4 παράθυρα maximum) τα οποία θα συγχρονίσω στο ίδιο audio track.

 

Υπάρχει κάτι τέτοιο σε freeware;

 

Τον συγχρονισμό των videos δεν είναι ανάγκη να τον κάνω με το Software που θα μου υποδείξετε. Επίσης ούτε ο audio συγχρονισμός είναι απαραίτητο να γίνεται με το εν λόγω software γιατί θα τον κάνω στο τέλος με άλλο πρόγραμμα.

 

Αυτό που μου είναι απαραίτητο είναι να βάζω ως input στο software 2 ή παραπάνω Video τα οποία θα έχω φροντίσει από πριν να είναι συγχρονισμένα σε κοινή αναφορά (προφανώς στο audio track) και το software να μου παρέχει ως Output ένα Video (προφανώς ίδιας διάρκειας με τα επιμέρους) το οποίο να δείχνει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τα 2 ή παραπάνω Clips σε Split Screen. Φυσικά το πρόγραμμα θα πρέπει να διατηρεί τα ήδη συγχρονισμένα επιμέρους Clips και να μην γίνεται Time Drift.

 

Tέλος τα Clips που θα πρέπει να αναγνωρίζει ως Input το Software θα πρέπει να είναι τουλάχιστον σε WMV format

 

Για να γίνει απόλυτα κατανοητό τι εννοώ δείτε ως παράδειγμα το παρακάτω Video.

 

 

Θα μπορέσω να κάνω κάτι ανάλογο με κάποιο freeware;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο lambrosgg εκανε κατι παρομοιο με τον συρτο που ανεβασε στα κλιπς...στειλε του μηνυμα μηπως μπορεσει και βοηθησει.

Ενδιαφερον το μουλτι βιντεο!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο lambrosgg εκανε κατι παρομοιο με τον συρτο που ανεβασε στα κλιπς...στειλε του μηνυμα μηπως μπορεσει και βοηθησει.

Ενδιαφερον το μουλτι βιντεο!

 

Το δικό μου πρόγραμμα σηκώνει 2 παράθυρα.

είναι φτηνό και μπορείς να κατεβάσεις το demo.

 

http://www.magix.com/us/movie-edit-pro/plus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και με το adobe premiere μπορείς να κάνεις split screen και αρκετά εύκολα μάλιστα!!

εμμμ...

 

ναι, αλλά ο άνθρωπος ψάχνει κάτι φθηνό, ή τσάμπα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα τελικά το freeware πάει περίπατο...

 

Θα χρησιμοποιήσω αυτό τελικά: http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro

 

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kι εγώ δεν ξέρω κάποιο freeware αλλά ούτε και κάποιο ΤΟΣΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ πρόγραμμα όσο ζητάς για να κάνει αυτή τη δουλειά.

 

Tέλος τα Clips που θα πρέπει να αναγνωρίζει ως Input το Software θα πρέπει να είναι τουλάχιστον σε WMV format

 

η παράμετρος αυτή δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τα πράματα. Ενδέχεται ούτε το VEGAS να σου κάνει...

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου