Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος από αναλογική έξοδο του συνθ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αποκαρδιωτικό για έναν αρχάριο σαν εμένα να ακούει θόρυβο από το jack που βγαίνει από την αναλογική έξοδο του συνθ για να πάει στη κάρτα ήχου.

Ο συνεχής και οξύς αυτός θόρυβος μεταφέρεται και σε αυτά που γράφω στο cubase. Η παρουσία του λοιπόν, ακυρώνει οποιαδήποτε προσπάθεια να γράψω κάτι με το συνθ μου.

Θέλω να εκμεταλλευτώ τους ήχους του, γι'αυτό επιμένω σε audio σύνδεση με το πισί και όχι σε midi. Αλλά ο ήχος λειτουργεί καταστροφικά.

Υπάρχει λύση; :'(

 

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίνε τα (σχετικά φθηνά) καλώδια jack to jack που χρησιμοποιώ;

Φταίει κάτι άλλο μήπως;

Δεν είχατε παρόμοιο πρόβλημα κάποια στιγμή;

???

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πω κατι και ειναι χαζομαρα....θα σου πω οτι μου συνεβη και εμενα μια φορα και ηταν θεμα γειωσης μαλλον....γιατι αλλαζοντας πριζα δεν ειχα προβλημα....δοκιμασε...δεν χανεις κατι

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση, το κύκλωμα τροφοδοσίας ή οι έξοδοι, με τον χρόνο και την χρήση να "έκαψαν" κάτι, ένα πυκνωτάκι, μιά αντίσταση κτλ. Το σωστό είναι να το δει από μέσα service man, να μετρήσει ρεύματα και έξοδο και να δει από που προέρχεται ο βόμβος σου. Έτσι όπως τα λες, τέτοιο είναι.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Λογικά θα το πάω να το δουν. Αλλά πριν από αυτό, θα δοκιμάσω καλύτερα καλώδια και θα πάρω και ένα καλό πολύπριζο.

 

Αν αντιμετώπισε και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ας πει κι αυτός πώς το έλυσε.

 

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου