Προς το περιεχόμενο

Custom Telecaster: Τι πρέπει να προσέξουμε και τι αξίζει να βάλουμε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα πηρες τελικα marathon ?

ειναι πιο βαρια απο τον μεσο ορο ?

θα τα προτεινες χαλαρα ? τα εχω δει στο stew mac αλλα εχουν εναν μηνα + αναμονη για στοκ

Ναι τα πήρα αμέσως (γιατί πήρα τα μαύρα και όχι τα νίκελ που είναι όντως στο περίμενε ένα μήνα). Είναι λίγο πιο βαρειά από τα vintage, όχι όμως τόσο ώστε να ενοχλούν.

Θα τα πρότεινα για ποιά κιθάρα? Για μοντέρνες καταστάσεις σίγουρα. Στη συγκεκριμένη Tele δεν ενοχλούν, αλλά δεν θα τα φανταζόμουν σε μια Strat ή μια νορμάλ Gibson.

Από λειτουργικότητα είναι καταπληκτικά. Απλά θέλει λίγη προσοχή στη αρχική τοποθέτηση, θέλει συγκεκριμένο τρύπημα στο head

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic: δηλαδή, ο greenwood παίρνει τον καθαρό του ήχο από τον lace sensor στην neck θέση? και αυτός ο fender τί είναι? γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι ss? ??? ???

 

ss? δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο θα πάω στα Γιάννενα στον Δούκα (βλέπε www.guitars.gr) για να δω από κοντά κάποια πράγματα και να μιλήσουμε για την κατασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δές τη δικιά μου

http://www.customshop.gr/giger.html

σίγουρα δεν είναι vintage

 

Εγώ θα ντρεπόμουνα να παίξω με αυτό το έργο τέχνης.

 

Αυτό που θα έκανα θα ήταν να βγάλω την πολυθρόνα από το σπίτι μου και να βάλω αυτήν την κιθάρα για να ομορφαίνει τον χώρο :o.

 

Πάρα πολύ όμορφη και προτότυπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σάββατο θα πάω στα Γιάννενα στον Δούκα (βλέπε www.guitars.gr) για να δω από κοντά κάποια πράγματα και να μιλήσουμε για την κατασκευή.

Νομίζω πως είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Έκανα κι εγώ το ταξίδι από Αθήνα να τον δω προσωπικά και τη δουλειά του. Τελικά έβαλα μπροστά την κατασκευή μιας tele  και τώρα είμαι σε αναμονή. Καλό είναι να έχεις στο μυαλό κάποια πράγματα για το πως θέλεις να βγει και με την βοήθειά του και κάποιων δειγμάτων tele που έχει εκεί στο μαγαζί θα  μπορέσεις να καταλήξεις στο τελικό αποτέλεσμα. Ο Σταύρος είναι φοβερός σαν άνθρωπος και σαν τεχνίτης. Αξίζει τον κόπο μια επίσκεψη (ειδικά αν είσαι στην περιοχή)!

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ντρεπόμουνα να παίξω με αυτό το έργο τέχνης. 

Μπα, όλα τα όργανα είναι για να παίζουμε και να μας δίνουν ευχαρίστηση. Ασε που από τη στιγμή που την έφτιαξα μια φορά, ξέρω να τη ξαναφτιαξω. Πάντως αυτή τη στιγμή την έχω δώσει σε ένα φίλο που ήδη την έχει δυο εβδομάδες...λες να μην μου τη ξαναδώσει;

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτή τη στιγμή την έχω δώσει σε ένα φίλο που ήδη την έχει δυο εβδομάδες...λες να μην μου τη ξαναδώσει;

 

Εγώ στην θέση σου θα έψαχνα στους τοίχους του. Μπορεί να την έχει κρεμάσει για κάδρο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Χθες πήγα στον Ντούκα στα Γιάννενα και μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Ο Σταύρος πέρα από τις φοβερές γνώσεις που έχει στο θέμα της κατασκευής μιας κιθάρας είναι και πολύ εξυπηρετικός. Πραγματικά όποιος έχει την δυνατότητα αξίζει μια επίσκεψη.

 

Όσο για την κιθάρα την παρήγγειλα και σε περίπου 1 με 1,5 μήνα θα είναι έτοιμη. Θα σας πω εντυπωσεις μετά τα Χριστούγεννα.

 

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις απαντήσεις σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου