Προς το περιεχόμενο

Snowy white


kerbj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, ο Snowy White ήταν ο επί χρόνια κιθαρίστας και βοηθός του Waters στις προσωπικές του περιοδείες. Φοβερός μουσικός με φοβερά σόλο και απίστευτη τεχνική κατάρτιση.

http://www.youtube.com/watch?v=ze-p4e6rJaM&feature=PlayList&p=DDF5228E96A9057D&playnext=1&playnext_from=PL&index=12

 

Να και ένα δείγμα. Πλάκα πλάκα, ακούστε φοβερή ενορχήστρωση που έχει κάνει ο θεός ο Waters.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ χαιρομαι που βρισκω ατομα που αναγνωριζουν την αξια αυτου του μεγαλου μουσικου-κιθαριστα. Και απο οτι διαβαζω ενος κυριου με Κ κεφαλαιο.

Εχει συνεργασιες με πολλα ονοματα του χωρου και μου τη δινει απιστευτα οταν σε συζητησεις με αλλους, οταν φτανει η σειρα μου να αναφερω ενα ονομα περα απο αυτα που εχουν ειπωθει (Santana, Clapton) κτλ λεω το το ονομα του και ρωτανε αν εννοω τη Χιονατη και τους 7 νανους.

Υπεροχο κομματι του το Midnight Blues ενω τρομερες οι συναυλιες του με τους white flames.

 

Σιγουρα απο τους πιο underated κιθαριστες ever.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αμα δεν φτάνει ακουστε τον και σε κατι πιο ...άγνωστο:

Ε! όχι και άγνωστο το Chinatown των Thin Lizzy.

Θα θεωρούσα άγνωστη τη συνεργασία που είχε κάνει με τον Al Stewart αλλά όχι με τους Lizzy, όπου μ' αυτούς ηχογράφησε 2 lp, 1) Cninatown, 2) Renegade.

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του άντεξε μόνο για τα 2 αυτά lp γιατί όλοι οι λοιποί ήταν όλη την ημέρα κόκκαλο και το μήκος κύμματός του ήταν αλλού.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(απο τις σημαντικές στιγμές οπου ο Gilmour παίζει rhythm και αφήνει τα lead σε κάποιον ...καθόλου τυχαίο. Δεν υπάρχει κάτι να δείτε, απλά ακούστε !)

 

 

Ο White είναι ο λόγος που κόλλησα με τις Goldtop. Τον εχω δεί live και ήταν καταπληκτική εμπειρία....

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους μεγαλύτερους κιθαρίστες του περασμένου αιώνα. Με απίστευτο πάιξιμο και χαρακτήρα. Τον είδα πρώτη φορά στο THE WALL-Live In Berlin '89 Rogers WATERS...

 

Έπαθα κοκομπλόκο... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους μεγαλύτερους κιθαρίστες του περασμένου αιώνα. Με απίστευτο πάιξιμο και χαρακτήρα. Τον είδα πρώτη φορά στο THE WALL-Live In Berlin '89 Rogers WATERS...

 

Έπαθα κοκομπλόκο... 8)

 

κι εγώ.... θυμάμαι τη σκηνή με το τείχος και τον white στα ασπρα πάνω σ' έναν πυλώνα...

Πάντως να πω και τη γνώμη μου, αν και στην κιθάρα είναι απίστευτος, δε μπορώ να πω ότι και στο τραγούδι "τα σπάει"!

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου