Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για αναλογικα ή midi sequencer?


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισα τελικα να παρω το Moog Little Phatty, εντος ολιγων ημερων. Το επελεξα αντι του prophet 08 και γα πολυφωνικες δουλειες θα κρατησω το oberheim ob 12.

 

Ομως θα ήθελα ενα step sequencer με cv ή midi out. Και το mono evolver που εχει πανω του δε μου αρεσε και τοσο πολυ.

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο, απλο και φθηνο μοντελο? Να μη ξεφευγουμε στα 500ρια οπως κατι μοντελα που εχω βρει.

Θελω ενα απλό με 8 ή 16 steps, ενα start/stop και ενα τεμπο. Καθαρα για σπιτικη χρηση  8)

 

Eπισης κατι τετοιο ποσο θα μπορουσε να στοιχισει απο υλικα?

 

 

Σημειωση, αν είναι δυνατον ακομα και το midi να εχει knobs για realtime ελεγχο του καθε step  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα τελικα να παρω το Moog Little Phatty, εντος ολιγων ημερων. Το επελεξα αντι του prophet 08 και γα πολυφωνικες δουλειες θα κρατησω το oberheim ob 12.

 

Ομως θα ήθελα ενα step sequencer με cv ή midi out. Και το mono evolver που εχει πανω του δε μου αρεσε και τοσο πολυ.

 

Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα καλο, απλο και φθηνο μοντελο? Να μη ξεφευγουμε στα 500ρια οπως κατι μοντελα που εχω βρει.

Θελω ενα απλό με 8 ή 16 steps, ενα start/stop και ενα τεμπο. Καθαρα για σπιτικη χρηση  8)

 

Eπισης κατι τετοιο ποσο θα μπορουσε να στοιχισει απο υλικα?

 

Καλησπερα!Μπες οποτε εχεις χρονο στο www.gpanagopoulos.com η Thomann & κοιταξε το STEP64 της MFB.Ειναι γυρω στα 250 ευρω,αν θυμαμαι καλα...

 

 

Σημειωση, αν είναι δυνατον ακομα και το midi να εχει knobs για realtime ελεγχο του καθε step  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο και ενδιαφερον. Και 4 καναλια CV και μεγαλη μνημη. Πολυ ωραία όλα τα χαρακτηριστικα του, αν και ειναι ερωτημα ο realtime ελεγχος του. Ωστοσο ειναι μια καλη λυση, ευχαριστω :)

 

 

(πλακα εχει που λεει στο σαιτ αρχικη τιμη 245

τιμη:244

κερδος: 1 ευρω :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο και ενδιαφερον. Και 4 καναλια CV και μεγαλη μνημη. Πολυ ωραία όλα τα χαρακτηριστικα του, αν και ειναι ερωτημα ο realtime ελεγχος του. Ωστοσο ειναι μια καλη λυση, ευχαριστω :)

 

 

(πλακα εχει που λεει στο σαιτ αρχικη τιμη 245

τιμη:244

κερδος: 1 ευρω :D)

 

Ναι,οντως εχει γελιο.Αν & συνηθως εχει καλες τιμες.Για τον ελεγχο τσεκαρε κανα youtube.Μπορει να'χει κανα καλο video μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενημερωνω για το που κατεληξα, μηπως και ενδιαφερει καποιον στο μελλον.

 

Πήρα μολις σημερα το Roland mc 303. Η πρωτη του χρηση είναι ως sequencer για το little phatty. Με μια αμοιβαια συνδεση midi in -> out και αντιστροφα χρησιμοποιω το moog για να γραψω το sequence στο mc303 το οποιο το λουπαρει με τη σειρα του παιζοντας το moog :D

 

Μετα, εχω ενα πολυ ευχρηστο drum machine.

 

Και τελος, ενα μικρο παιχνιδακι για να παιρνω μαζι μου οπου θελω και να περναω μερικες δημιουργικες ωρες σε μερη που δε θα μπορουσα να εχω ενα συνθ, με το οποιο μαλιστα δε θα μπορουσα να στησω ολοκληρο κομματι :D

 

Αυτα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... τώρα το είδα το topic... αν το είχα δει νωρίτερα, θα σου είχα προτείνει κι εγώ το MC 303, είναι ό,τι ακριβώς έψαχνες, στην τιμή που το έψαχνες.

 

Υποθέτω από ebay, έτσι;

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα παιδι εδω στη Θεσ/νικη. Μπορω να πω οτι το χω δαμασει ήδη, μια και μου είναι οικειος ο τροπος απο 909 και 303 (απο το free πλεον rebirth).

 

Πολυ καλη επιλογη και ευχαριστω για την προταση που θα μου εκανες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη επιλογη και ευχαριστω για την προταση που θα μου εκανες :D

 

Παρακαλώ, κι εσύ στη θέση μου αυτό θα έκανες... ;D

 

(πάντως κι εγώ κατά καιρούς κοιτάω στο ebay για καμιά ευκαιρία σε 303, δυστυχώς έκανα βλακεία και έχασα 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες και τώρα όσο πάει ακριβαίνει το άτιμο... και δυστυχώς εδώ στη Σαλονίκη δεν ήξερα κάνα παιδί να το δίνει!)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου