Προς το περιεχόμενο

Πετάλια ή πεταλιέρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου να σου πω κι εγώ την γνώμη μου.

 

Θεωρώ γενικά ότι η καλύτερη λύση είναι τα πεταλάκια. Στην δική σου όμως περίπτωση θεωρώ ότι είναι καλύτερα να αγοράσεις μια φθηνή αλλά αξιοπρεπή πεταλιέρα. Αυτό είχα κάνει κι εγώ πριν μερικά χρόνια. Είχα αγοράσει την πεταλιέρα της boss m-30 όπου πειραματίστηκα αρκετά με τους ήχους και αφού καταστάλαξα για το τι μου αρέσει, μπήκα στην διαδικασία και πλεον έχω πετάλια τα οποία μου δίνουν πολύ καλύτερο ήχο από την πεταλιέρα.

 

Έξάλλου υπάρχει και το noiz όπου εάν βαρεθείς το πετάλι σου (ή και την πεταλιέρα σου) μπορείς εύκολα να την σκοτώσεις ;D

 

Ωστόσο η απόφαση είναι δική σου και πάντα κρίνεις σύμφωνα με τις προτεραιότητές σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρε μια tonelab le που είναι τρελη φτήνια πλέον και θα είσαι κομπλέ για καιρό η αν το χεις το χρήμα δαγκωτό την m13 η το digitech rp1000 που δεν το χω ακούσει αλλά παντού διαβάζω οτι είναι φοβερό(είναι και πιο φρέσκο ως τεχνολογία).Τα δύο τελευταία έχουν πιο πολλά πράματα πάνω και το τελευταιό απίστευτη ευελιξια σύνδεσης.Το οτι φτάνει στο 98% το ποσοστο ηχου σε σχέση με πεταλάκια (για drive πιο πολύ) το θεωρώ λίγο υπερβολή για οποιαδήποτε πεταλιέρα αλλα αν ξεκινας να μαθαίνεις τώρα θα καταενθουσιαστείς. 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το digitech rp1000 που δεν το χω ακούσει αλλά παντού διαβάζω οτι είναι φοβερό(είναι και πιο φρέσκο ως τεχνολογία).

 

 

και εγω οτι δειγμα ακουσα επαθα πλακα και ολοι λενε οτι εχει πολυ πειστικους σε ηχο ενισχυτες....εχει δοκιμασει κανεις αυτη ή την rp500?

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bdSB4kxigM4&feature=related

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου