Προς το περιεχόμενο

Μπα; Έκανε και ο kultura clip;


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eμενα μου αρεσει το παιξιμο και ο ηχος σου (αν και το εχεις βαλει αρκετα ψηλα στη μιξη και χανεται το backing) ειδικα λαμβανοντας υποψη οτι ειναι πρωτες προσπαθειες σε rec. Αν πρεπει να κανω μια παρατηρηση (και που φυσικα ισχυει για ολους μας) ειναι οτι σε τετοιες καταστασεις, ενα μεγαλο συν στο αποτελεσμα ειναι να παιζεις αυτα που παιζεις σαν storytelling, ισως με καποια κλιμακωση, με αραιες φρασεις στην αρχη, ενα κρεσεντο με πιο πυκνες αργοτερα, κ.λ.π Ο longshadow θα σου πει σχετικα  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ωραιος.

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λαμβανοντας υποψη οτι ειναι πρωτες προσπαθειες σε rec.

 

Όχι οι πρώτες... Η πρώτη! ;D

 

Αν πρεπει να κανω μια παρατηρηση (και που φυσικα ισχυει για ολους μας) ειναι οτι σε τετοιες καταστασεις, ενα μεγαλο συν στο αποτελεσμα ειναι να παιζεις αυτα που παιζεις σαν storytelling, ισως με καποια κλιμακωση, με αραιες φρασεις στην αρχη, ενα κρεσεντο με πιο πυκνες αργοτερα, κ.λ.π Ο longshadow θα σου πει σχετικα  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Έχεις μεγάλο δίκιο, και δυστυχώς δεν το είχα στο μυαλό μου από τη μανούρα να δω τι θα βγει επιτέλους και αν θα ακούγεται... Και ο Γιώργης είναι μάστορας σε αυτό... Να μου πει; Τι να μου πει; Αυτός είναι για να παίζει, όχι να μου μιλάει... ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό είναι πιο σωστά η στάθμη του (το προηγούμενο ήταν δυνατά και προς το τέλος παραμόρφωνε..)

Αλλά ήταν μόλις 19 kbits/sec (γι'αυτό είναι και τόσο μικρότερο σαν μέγεθος)...Απο 128 και πάνω να προτιμάς όταν κάνεις export σε mp3.

 

Όσο για την χρησιμότητα του stereo όταν όλα είναι παναρισμένα στο κέντρο έχεις κάποιο δίκιο αλλά μην ξεχνάς οτι την αίσθηση της στερεοφωνίας μπορεί να μας την δώσει και ένα send stereo effect ,χωρίς να έχει πειραχτεί καθόλου το panning.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράματα! Πιο πολύ μου αρέσει στο παίξιμο σου το ότι δεν είναι "flat".

Πρόκειται να γίνεις εξίσου καλός (και ίσως να ξεπεράσεις κιόλας) με πολλούς από αυτούς που θαυμάζεις εντός και εκτός φόρουμ. Μιλάω αποκλειστικά σαν απλός ακροατής και όχι σαν κιθαρίστας.

Go get 'em!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ήταν μόλις 19 kbits/sec (γι'αυτό είναι και τόσο μικρότερο σαν μέγεθος)...Απο 128 και πάνω να προτιμάς όταν κάνεις export σε mp3.

 

Μάλιστα, από τέτοιες συμβουλές έχω ανάγκη, ρίχτε αβέρτα! Next time I'll know... :D

 

Ωραία πράματα! Πιο πολύ μου αρέσει στο παίξιμο σου το ότι δεν είναι "flat".

Πρόκειται να γίνεις εξίσου καλός (και ίσως να ξεπεράσεις κιόλας) με πολλούς από αυτούς που θαυμάζεις εντός και εκτός φόρουμ. Μιλάω αποκλειστικά σαν απλός ακροατής και όχι σαν κιθαρίστας.

Go get 'em!!!

 

Θενκ γιου βερυ μουτς! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα στην αρχή να αναφέρω ότι όλο το κλιπ είναι παιγμένο με δάχτυλα, και όχι με πένα... Έχω πάθει Τζεφμπεκίαση τον τελευταίο καιρό, και προσπαθώ να εξοικειωθώ με τα νυχάκια... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίες φράσεις! Σπεύδε βραδέως νέε μου! That's the blues.

Τεχνικά θα έλεγα ότι "τρέχεις" λίγο μπροστά από τη μπάντα, αλλά αυτό θα διορθωθεί με όλες αυτές τις ηχογραφήσεις που θα κάνεις στο εξής.  :D Θα καταλάβεις πολλά. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα στην αρχή να αναφέρω ότι όλο το κλιπ είναι παιγμένο με δάχτυλα, και όχι με πένα...

 

Προφανως η τεχνικη αποδιδει, keep it up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ "ατμοσφέρικ πλέεινγκ"...! Μας ταξίδεψες σε smoke-filled μπαράκια με μαντεμένια τραπέζια στο Νιου Ορλήνννννς..

 

Όντως, καλό το πρώτο δείγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου