Προς το περιεχόμενο

yamaha an1x vs korg radias


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω με το  ghen για την  expansion board radias είναι προτιμότερο να το πάρεις σε rack.Τώρα σαν πρώτες επιλογές όσο αναφορά των όγκο θα σου πρότεινα virus c ή supernova 2.Αν θέλεις τρελά trance leads και pads τότε πας σε ΑΝ1X(δεν είναι τόσο δύσχρηστο και δεν έχει καμία σχέση με το cs1x μιας και και σου προσφέρει 8 φίλτερςΧ8 παραμέτρους που βρίσκονται ακριβώς δίπλα στην οθόνη του),cs6x(παίρνει την  expansion board του AN και DX και μπορείς να περάσεις και μερικά samples έως 4 mb)  και τελευταίο το JP8080 και όχι το JP 8000(έχει λιγότερα present,του λείπει το vocoder που έχει το JP8080).

Dance music will never die!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας παιδιά!

Τελικά πήρα το novation nova με 180 ευρώ! Πραγματικά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο που να προσφέρει περισσότερα σε αυτά τα λεφτά.. Το μηχάνημα έχει 12 voices και 3 oscillators per voice, όπως επίσης και full effects από flanger μέχρι vocoder, κι από ότι άκουσα έχει σχετικά καλό ήχο με αρκετό όγκο.. Όπότε για αρχή είμαι καλυμμένος.

Για να δούμε λοιπόν, ανυπομονώ να παραλάβω τα καλούδια μου!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι παντως μπαμ μπαμ τυπος. Αντε να τα χαιρεσαι, ειναι εξαιρετικα μηχανημα :D

 

Χαχαχα!

Εμ αναγκαστικά, άμα χάνεις 200 ευκαιρίες για το extreme στο ebay στο τέλος γίνεσαι μπαμ μπαμ ούτως ή άλλως.. :P

 

Thanks dude! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

must για πειραγμα στο Nova η αλλαγη της σειρας των εφφε....

 

χωρις να θελω να σε απογοητευσω αλλα σε κανα χρονο θα ψαχνεσαι για κατι με πιο "analog" ηχο....παρολαυτα καλοριζικο και καλοπειραχτο

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

must για πειραγμα στο Nova η αλλαγη της σειρας των εφφε....

 

χωρις να θελω να σε απογοητευσω αλλα σε κανα χρονο θα ψαχνεσαι για κατι με πιο "analog" ηχο....παρολαυτα καλοριζικο και καλοπειραχτο

 

Thanks man!

Το ξέρω εννοείται οτι θα πάω σίγουρα για κάτι καλύτερο αργότερα, για τώρα ήθελα απλώς ένα συμπαθητικό analog ήχο σαν συμπλήρωμα με το Μ3 μου. Πάντως σε σύγκριση με το Radias (expansion board), το JP 8000 και το AN1x, πιστεύω έκανα καλή κίνηση... Σωστά??  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man!

Το ξέρω εννοείται οτι θα πάω σίγουρα για κάτι καλύτερο αργότερα, για τώρα ήθελα απλώς ένα συμπαθητικό analog ήχο σαν συμπλήρωμα με το Μ3 μου. Πάντως σε σύγκριση με το Radias (expansion board), το JP 8000 και το AN1x, πιστεύω έκανα καλή κίνηση... Σωστά??  :D

 

ναι για αυτα ειδικα τα λεφτα και με τα συγκεκριμενα μπλιμπλικια δε συγκρινεται. το nova εχει το πλεονεκτημα οτι εχεις ενα μηχανημα που δεν ξεμενεις ευκολα απο πολυφωνια και parts.

 

επιπλεον εχει πολυ καλο layout για το χειρισμο του. προσωπικα ειχα περασει απο το a-station στο nova και ειχα απογοητευθει για αυτο το λογο απο τον ηχο του.

 

α θυμηθηκα και αλλο στοιχειο που θα εκτιμησεις μια που ειπες οτι ασχολεισαι με ηλεκτρονικη. gate off (ή κατι τετοιο). καπου στο menu των envelopes, οτι πρεπει για συνεχομενο drone που παιζει μονο του.

 

ελπιζω να μη σε αγχωσα  ;)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου