Προς το περιεχόμενο

Καταλληλος ενισχυτης για τζαζ-μπλουζ....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες θέλω βοήθεια...Με ενισχυτες δεν σκαμπάζω και πολύ...Θέλω λοιπόν να μου πείτε τι ενισχυτη να πάρω για hollow body έτσι ώστε να πετύχω αυτόν τον smooth, μπάσο και απαλό ήχο που θέλω...Σε στυλ Wes Montgomery,George Benson...Right now, δουλεύω με αυτόν....Δέν μιλάμε για πλ μεγάλα μπάτζετ,εκτός και αν πουλήσω και αυτόν που έχω...

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_tbx30r.htm

 

Ευχαριστω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Η πιό classic συνταγή για αυτόν τον ήχο είναι hollow κιθάρα σε fender λαμπάτο ενισχυτή.Μια φτηνή λύση για να βγάλεις τέτοιο ήχο είναι πχ μια φτηνή hollow epiphone σε ένα fender super champ xd.Aν θές να ρίξεις περισσότερα φράγκα εκεί αλλάζει το πράμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μια ματια εδω

http://www.jazzguitar.be/guitar_setup.html

Thanks !  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω 1 μιση χρόνο τον Kustom Defender.αν εχεις τ budget νομιζω πως ειναι οτι καλυτερο σε ενισχυτες έως 600 ευρώ.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου έλεγα κι εγώ να κοιτάξεις τον cube30 άφοβα! είναι ότι καλύτερο στο budget του και έχεις 2 κλασικές επιλογές για ήχους Roland jc-120 ή Fender deluxe reverb!

Εγώ τον δουλεύω με αυτό το σκαφάκι AF125_NT_12_01.gif και έχω πολύ καλό αποτέλεσμα!

 

εσύ με τι κιθάρα παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου