Προς το περιεχόμενο

Ο καλυτερος μαγνητης για Tele 52 reissue


georgev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

One of the best: http://donmarepickups.com/

 

Τους περιμένω αλλα είμαι σίγουρος ότι θα αποζημειωθώ... ;D

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Τώρα είδα το θέμα - μάλλον αργησα  ;D )

 

Αν θες αθόρυβους, ψάξε και βρές Bardens.

 

Αν οι ανάγκες σου είναι τοποθετημένες σε τελείως vintage αισθητική, μαγνήτες των Don Mare, Fred Stuart, O.C. Duff και του ακριβοθώρητου (αλλα μάλλον καλύτερου όλων) Alan Hamel είναι ότι πρέπει.

 

Απο την άλλη υπάρχουν και οι Lindy Fralin και Jason Lollar οι οποίοι μιξάρουν την vintage προσέγγιση με πιο μοντέρνες ανάγκες και κατασκευάζουν μαγνήτες που πραγματικά είναι εξαιρετικοί.

 

Οι Suhr και Anderson μπορούν να λένε ότι θέλουν, αλλα οι μαγνήτες τους ήταν και είναι εντελώς modern. Αυτό δεν είναι καθόλου κακό βέβαια, έχει πάντα να κάνει με το τί θές να ακούσεις απο την κιθάρα σου.

 

Τέλος, μετά απο ποοοοοολλά έξοδα σε Tele μαγνήτες πιστεύω ακράδαντα πως οι Nocaster της Fender είναι μακράν το καλύτερο value for money αυτή τη στιγμή στην αγορά, και χωρίς αναμονές και τέτοιες ταλαιπωρίες....

 

my 2 c

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εγω παντως οταν εβαλα τους fender nocaster στην τελε μου επαθα πλακα απο το ποσο καλυτερα ακουγοταν σε σχεση με πριν.. συνηθως η αλλαγη μαγνητων δεν εχει και τοση μεγαλη διαφορα, αλλα η κιθαρα πηγε επιπεδα πανω με τους nocaster. οποτε αν σου αρεσουν οι vintage μαγνητες (που πιστευω ταιριαζουν σε μια τελε), ακομα μια προταση για τους nocaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρκετά αθόρυβοι είναι και οι Hot Rod 52 που δοκίμασα και εξεπλάγειν....

Φοβερό set με υπέροχο balanced ήχο, Ξυραφάκι ο Bridge και με φοβερό όγκο ο mini Humb στο neck..

 

Mάλλον άκυρος είμαι..... διότι θέλει το ανάλογο rooting για να μπεί ο μινι χαμπακερ.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως η αλλαγη μαγνητων δεν εχει και τοση μεγαλη διαφορα,

 

Καταλαθος εβαλες ενα "δεν" στην προταση...το σωστο ειναι 

 

"η αλλαγη μαγνητων κανει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα"

 

:) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου