Προς το περιεχόμενο

fender masterbuilt stratocaster - Απ' την Κική κι απ' την Κοκό ποια να διαλέξω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' την Κική κι απ' την Κοκό ποια να διαλέξω?

 

με το χέρι στην καρδιά και βάσει των specs θα ήθελα τη γνώμη σας

 

ο έρωτας με το custom shop της fender αλλά και με την stratocaster γενικότερα είναι δεδομένος οπότε μονόδρομος κι ένα masterbuilt όργανο κάποια στιγμή..... :D

 

(είναι όπως αγοράζεις 5 -6 lespaul  σε καμια δεκαετία για να καταλήξεις τελικά σε μια 59 historic reissue ένα πράγμα.) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πεταμενα λεφτα αν το κανεις μονο και μονο για να αποκτησεις μια ευηχη κιθαρα.(αν το κανεις για μελλοντικη επενδυση παω πασσο αν και δεν ξερω αν σε 20 χρονια θα εχει αποδειχτει "συλλεκτικο" το CS)

 

6000-7000 euros για μια MH vintage bolt on κιθαρα ειναι απλα αστειο (τι στιγμη που αυτη τη στιγμη μπορεις να αγορασεις ακομα και vintage οργανο σε αυτα τα λεφτα).

 

 

http://www.gbase.com/stores/gear/gearlist.aspx?gs=y&fy=1960&ly=1970&hp=11000&lp=1500&keyword=fender+stratocaster

 

με 1500 ευρω μπορεις να φτιαξεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που φτιαχνει και το CS & ακομα καλυτερα (δηλ.μια Period correct strat  απο το 54-70),αν θες να φτιαξεις απο το το 70 και μετα οντως ειναι δυσκολοτερο (αλλα οχι ακατορθωτο)

 

πες μου τι στρατ (ποιας περιοδου δηλ.) θες να φτιαξεις να σου δωσω Info.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεταμενα λεφτα αν το κανεις μονο και μονο για να αποκτησεις μια ευηχη κιθαρα.

 

με 1500 ευρω μπορεις να φτιαξεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που φτιαχνει και το CS & ακομα καλυτερα (δηλ.μια Period correct strat  απο το 54-70),αν θες να φτιαξεις απο το το 70 και μετα οντως ειναι δυσκολοτερο (αλλα οχι ακατορθωτο)

 

πες μου τι στρατ θες να φτιαξεις να σου δωσω Info.

Xρυσόστομε... δώσε του τώρα και ένα φάρμακο να ξεπεράσει το logo που γράφει το head, αλλιώς τζάμπα θα γράφεις...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν το logo ειναι το προβλημα βρωμαει ο τοπος απο logo... ;D

 

φυσικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελεις masterbuilt οταν με 1500-2000 αγοραζεις αυτη τη στιγμη ενα απο τα εκατονταδες stock cs μοντελα (κανενα δεν σου κανει?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Δημητρη , η γνωμη μου ειναι οτι απο το πολυ ψαξιμο εχεις χαθει στη μεταφραση.

Δεν το λεω υποτιμιτικα ή για να σε θιξω αλλα για σε κανω να ξεκολησεις.

 

Η masterbult stratocaster που ψαχνεις περασε ξοφαλτσα απο μπροστα σου και κατεληξε σε ενα πιο χαλαρο και λογικο φιλο συνφορμιτι.

Αμα δεν ειναι masterbuilt ο John Page , τοτε ποιος ειναι?

Ο Βλαντιμηρ Πουτιν ? ;D ;D ;D

 

Επειδη εχεις φαει μεγαλο κολημα ( κατα την αποψη μου )

παρε οποτε θελεις την historic σου παραμασχαλα κι ελα να τη βαλουμε cheek to cheek με την 70's Standard μου κι ετοιμασου για ψυχρολουσια!

 

Με τα μισα φραγκα που θελεις να ξοδεψεις τραβα καμια τσαρκα προς τους Vikings και αν εισαι τυχερος θα τσιμπησεις ενα vintage οργανο , με τετοιο mojo και ηχο που θα πεσουν τα σαλια των κολητων σου.

 

Με το συπαθεια , ειναι απλα η γνωμη ενος μπουχτισμενου μεσηλικα βετερανου  ;)

 

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για masterbuit δεν ξέρω...πολλά τα λεφτά. Δες ετούτη εδώ: εξαιρετική κιθάρα (δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και όσοι την έχουνε πιάσει) και τη βρίσκεις σχετικά φθηνά (για τιμές CS μιλάμε πάντα)

 

 

Παίζει βέβαια και ο παίχτουρας ο Gregor Hilden... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο έρωτας με το custom shop της fender αλλά και με την stratocaster γενικότερα είναι δεδομένος οπότε μονόδρομος κι ένα masterbuilt όργανο κάποια στιγμή..... :D

Πρόσεξε μόνο μήπως ο έρωτας αποδειχθεί περιστασιακός και την πουλήσεις μετά από 1 χρόνο... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά. Ώρες-ώρες δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει πραγματικά Custom shop. Βλέποντας (για μια ακόμα φορά με δέος) το site του Yuriy Shishkov

http://www.shishkovguitars.ru/

μπορώ να καταλάβω γιατί θα πλήρωνα μια τέτοια (ας πούμε)

yuriy.jpg

αλλά όχι μια τέτοια

http://www.shishkovguitars.ru/info.php?w9

5500.jpg

Τι θέλω να πώ...την πρώτη μπορεί να τη φτιάξει μόνο ο Yuriy, αλλά την δεύτερη μόνος μου από την Warmoth.

Και προφανώς δεν ισχύει το "κιθάρα στα μέτρα σου" αφού δεν είμαι δίπλα στον builder αλλά στην άλλη άκρη του κόσμου. Σε αυτή τη περίπτωση πιο μεγάλη εμπιστοσύνη έχω στον Yann, AB, Nτούκα... που μπορώ να επιβλέπω-δοκιμάζω, την πρόοδο του οργάνου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λόγος που θα δικαιολογούσα μια τέτοια επένδυση (εκτός από την πραγματική luthier δουλειά) είναι της επένδυσης. Αλλά όποτε το λέω, με κοροϊδεύει ο Audiokostas...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου