Προς το περιεχόμενο

By the cathedral (cover) gkou-stavros


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο, γλυκύτατο και σε σημεία... "ναζιάρικο"!  :D

 

Δεν είχα ακούσει προηγούμενα, αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό. Ειδικά η version χωρίς τους... ανέμους!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο, γλυκύτατο και σε σημεία... "ναζιάρικο"!  :D

 

Δεν είχα ακούσει προηγούμενα, αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό. Ειδικά η version χωρίς τους... ανέμους!  :)

 

Καλύτερα που δεν άκουσες το προηγούμενο ;) Ο Κληρονόμος κατάφερε να διώξει τα κακά μποφόρ και να το σουλουπώσει αρκετά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα!Αν και δεν εχω ακουσει το πρωτοτυπο,αυτο που ακουσα,μουαρεσε ΠΑΡΑ πολυ..Γεωργια,εχεις πιασει το feeling του κομματιου στο επακρον!ΠΟΛΥ καλη και η ενορχηστρωση,αν και θα ηθελα να ακουσω φυσικα πνευστα!Το κομματι το εχω κατεβασει..ειναι στο στυλ της μουσικης που μου αρεσει να παιζω.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jazzjoker, σιγά μη το πετύχεις ποτέ στο ραδιόφωνο ::), πάντως, σε ευχαριστώ πολύ! :)

Babtua, πολύ χαίρομαι που σου άρεσε, κι εγώ πραγματικά έδωσα όλη μου την ψυχή σε αυτό το κομμάτι, σημαίνει πάρα πολλά για μένα κι ας ακούγεται λίγο...πεθαμενατζίδικο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει ακούσει το πρωτότυπο, καταλαβαίνει εύκολα ότι το κομμάτι αυτό είναι πολύ χαλαρωτικό μεν, αλλά ιδιαίτερα μελαγχολικό. Όταν το είχα πρωτοακούσει, δάκρυζα σχεδόν όλη μέρα. Η Keren Ann  ( το καλύτερό της για μένα είναι το "Sailor and widow"), το ερμηνεύει πολύ τρυφερά και νοσταλγικά, αφού έτσι επιβάλλουν και οι στίχοι αλλά και η μουσική. Έτσι ήθελα να το πω κι εγώ, όμως η χροιά της φωνής μου δε με βοηθάει και βγήκε "ναζιάρικο" όπως λέτε κάποιοι. Μόνο η βραχνάδα στη φωνή μπορεί να δώσει ακριβώς αυτό που χρειάζεται το κομμάτι για να αναδειχθεί.

Πάντως χαίρομαι που σας άρεσε, ήταν μια έκπληξη για μένα, αφού είχα τις επιφυλάξεις μου για το άν έπρεπε να το ανεβάσω ( δεν είναι για κιθαρογκάζια ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου