Προς το περιεχόμενο

Suhr Riot distortion pedal!


vit_hot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο Riot για μενα ειναι πολυ καλο.Tο tone δουλευει σωστα και δεν τζιτζικιαζει,

επισης εχει ενα τριθεσιο διακοπτακι για διαφορετικες χροιες. Eιναι distortion αλλα βαζοντας μικρη τιμη gain γινεται ενα ωραιο overdrive. Δεν θα ελεγα οτι εχει πολυ 80's ηχο. Eιναι λιγο «επιθετικο» σε μεγαλες τιμες gain αλλα η αισθηση στο χερι τα λεει ολα.

Eλπιζω να το αποκτησω στο μελλον. Nομιζω η τιμη του στην Eλλαδα ειναι 230€ .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταρχην νομιζεις οτι παιζεις με ενισχυτη......δεν ξερω εμενα μου αρεσε πααρα πολυ......δεν ειναι extreme high gain.......εχει πολυ μοντερνο ηχο......και εχει ωραια αισθηση στο χερι.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει οτι σου δινει την εντυπωση οτι παιζεις στο ''drive'' καναλι ενος ενισχυτη... ;)

230 μου φαινονται πολλα...Πληρωνεις τη Suhr βεβαια.

Αλλα μενει να το ακουσω και απο κοντα μηπως αναθεωρησω.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει οτι σου δινει την εντυπωση οτι παιζεις στο ''drive'' καναλι ενος ενισχυτη... ;)

 

+1 καλου ενισχυτη

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα...τζάμπα πήραμε το msd...  ;D

 

 

δε νομίζω να γίνεται ενα πετάλι σα το riot να μπορεί να αντικαταστήσει πληρως ένα πετάλι σαν το MSD.

 

το MSD διαθέτει ήχους που μιμούνται το ύφος διαφόρων ενισχυτών, το Riot απλά δίνει λίγο έως πολύ distortion.

 

όπως και να'χει, μου φαίνονται πετάλια για -εν μέρει- διαφορετικές χρήσεις.

 

πάντως με το Riot και αυτά που λέει ο ιγνάτιος, μπήκε ακόμα ένας υποψήφιος στη λίστα μου με τα high gain dist που ετοιμάζομαι να πάρω.

 

απο βδομάδα που τελειώνει η εξεταστική θα κατέβω κέντρο για ντέμο και θα πω και τις δικές μου εντυπώσεις απο αυτά που ακούω

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΟCD δεν αποσκοπεί στον ίδιο ήχο. Είναι σαφώς πιο low-mid gain πετάλι oβερντράιβ, με βιντατζιάρικο λίγο "χαλαρό" χαρακτήρα, ενώ αυτό αν και δεν το έχω ακούσει ακόμη σύμφωνα με όλες τις επίσημες περιγραφές είναι καθαρόαιμο distortion (ασχέτως αν καθαρίζει καλά με το vol knob κλπ κλπ).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου