Προς το περιεχόμενο

Suhr Riot distortion pedal!


vit_hot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ασχετο αλλα πειτε μου λιγο πιο ειναι αυτο το κομματι επιτελους...το ακουω τυχαια την καθε φορα τοσα χρονια αλλα δεν ξερω πως λεγεται και ετσι οσες φορες και αν το εχω ψαξει δεν καταφερα να το βρω...ειμαι ιεροσυλος το ξερω αλλα τι να κανω αν δεν το ξερω..

 

σορυ για το of topic....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, σίγουρα "τσιμπάει" η τιμή επειδή είναι και Suhr βεβαίως-βεβαίως >:(

ε ναι αλλα οπως και να το κανεις εχεις μια stadard ποιοτητα

Δεν εχω παρει μηχανημα του ποτέ,, αλλα οι κιθαρες του μετράνε

 

παντως εγω προτίμησα το tubedreamer 88 του JAM

ειναι 3 σε 1 και σπερνει

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

και ναι, μετά από δική μου επισήμανση (έστειλα mail στο thomann και τους ρώτησα πώς γίνεται να έχουν το Suhr Koko Boost και το Suhr Shiba Drive και να μην έχουν το αδερφάκι τους το Riot) πλέον υπάρχει και εκεί το πεταλάκι!!! Πάμε μωρή αρρώστια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Με διαφορά ότι καλύτερο έχει ακούσει η ταπεινότης μου σε distortion pedal... Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ ήχος, στρογγυλός, γλυκός όταν παίζω σε neck θέση και μοντέρνος... Επίσης, όσοι το άκουσαν, από αρχάριους στην κιθάρα μέχρι πολύ καλούς και επαγγελματίες παίχτες έχουν μείνει... κάγκελο... Όποιο και αν είναι το γούστο του καθενός, ας κάνει ένα κόπο να το ακούσει... Μιλάμε έχω εκστασιαστεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

περιμενω ενημερωμενες αποψεις..απο οσους το δοκιμασαν το συγκριναν με αλλα πλαι πλαι κτλ..

 

αυτη τη στιγμη εχω το msd αλλα μου βγαζει αρκετο θορυβο και το χρησμοποιω κ μονο ως distortion δεν μου χρειαζονται επομενως οι υπολοιπες ευκολιες του..

 

να προχωρισω λοιπον σε αντικατασταση τι λετε??

αυτο που ζηταω ειναι ενα μοντερνο,smooth,high gain πεταλι που να μπορει να σταθει μονο του και σε ρυθμικα και σε lead ηχους χωρις boost αν εινα δυνατον και να μην βγαζει πολυ hum αν του ανεβασεις το volume πανω απο τις 12...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ζηταω ειναι ενα μοντερνο,smooth,high gain πεταλι που να μπορει να σταθει μονο του και σε ρυθμικα και σε lead ηχους χωρις boost αν εινα δυνατον και να μην βγαζει πολυ hum αν του ανεβασεις το volume πανω απο τις 12...

 

Απλά πάρ'το, γιατί θα σου δώσει ακριβώς συτό που θες. Και χωρίς να το έχω συγκρίνει πλάι πλάι με άλλα πετάλια (εκτός του Maxon SD-9, το οποίο αν και επίσης πολύ αγαπημένο μου πετάλι, αντικειμενικά αν το συγκρίνεις με το Riot μοιάζει σαν παιχνίδι μπροστά του), είναι πραγματικά ό,τι γράφει ο φίλος Nicholas_tsili... full μοντέρνος και στρογγυλός ήχος, που δεν αλλάζει χαρακτήρα όσο κι αν αυξηθεί το gain. Είναι σαν να αγοράζεις καινούριο κάποιο τρομερό κανάλι ενισχυτή. Με ένα delay πετάλι και είσαι άρχοντας... ούτε κουβέντα για boost (τουλάχιστον για μένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου