Προς το περιεχόμενο

Πετάω ψηλά funky_bassman (sampled από μάλαμα)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όπως ίσως έχετε καταλάβει είμαι φαντάρος οπότε έχω χαθεί από το Noiz... Τώρα είχα άδειες κάποιες μέρες και χθες που άραζα με τον MC από την μπάντα μου τους Illogicals, μετά από (υπερ)κατανάλωση αλκοολούχων ουσιών μας βγήκε αυτό το τραγουδάκι... Κι επειδή μας άρεσε πάρα πολύ θέλω να το μοιραστώ μαζί σας για να κάνω και την επάνοδό μου ως noizάς!!! Ξέρω ότι έχουμε διαφωνίες πάνω στο hip hop κλπ αλλά η όλη φάση έγινε με σεβασμό!! Περιμένω γνώμες!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρα πολυ ωραιο! Δεν ακουω hip-hop περα απο ορισμενες εξαιρεσεις και αυτο αποτελει μια απο αυτες! παρα πολυ ωραιο δεσιμο. συναισθημα, ενορχηστροση, ραπαρισμα, στοιχο....μπραβο ρε παιδια! ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι το είδος της μουσικής, που προτιμώ να ακούω, μπορώ να πω ότι με άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πω τιποτε αλλο, ειναι φανταστικό. Και το λέω με όλη μου την καρδιά, ειναι εκπληκτικό, διαφορετικό, αυτο το παντρεμα του εντεχνου με τον συγκεκριμενο τροπο του παει πολυ.

 

Το μονο τεχνικο που θα παρατηρησω ειναι στις ριμες των τραγουδιστων, αυτο το crosspanning δεν παει καθόλου, χανεται το staccato που χρειάζεται για να τονιστουν οι ρίμες, διδεται η εντυπωση οτι απλωνεται και ξεφευγει απο το χρόνο ιδιαιτερα στο πρώτο verse γιατι δεν τραγουδατε με τις ιδιες αξιες.

 

θελω να το ακουσω με "καθαροτερη την ριμα", ισως ελαχιστο delay που και που, δεν ξερω, δουλεψε το καπως, ειμαι σιγουρος οτι θα εχω δικιο.

 

Κατα τα αλλα εμένα μου άρεσε το στησιμο και η αποδοση της ιδεας παρα πολυ, οι επιλογες στην ενορχηστρωση. Ειναι πολύ καλο φιλε, μετράει, δινει.

 

Ετσι οπως ειπα θα groovarei περισσοτερο.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Thumps up και από εμένα. Έχει τα «ζητηματάκια» του σε θέμα ήχου και παραγωγής, αλλά είναι ψιλά γράμματα  ;)

 

Η ιδέα είναι που μετράει. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά... Εντάξει έχει τα θεματάκια του σε επίπεδο παραγωγής αλλά ήταν εκείνης της στιγμής... Αν καθόμουν να τα σκεφτώ δεν θα έβγαινε τόσο διαφορετικό...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστό και αυτό. Αμα παντως αποφασίσεις και το "συμμαζέψεις" θα ήθελα να το ξαναανεβάσεις, μην μας ξεχάσεις

ειναι πολύ καλό και έτσι αλλα εγώ το ήθελα και αλλιώς lol

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ψεκασμένος,θολοκουλτουριάρης,ψευτοψαγμένος τζιβατος,καροπαντελονάς της σχολής Μουζουράκη  ;D ;D θα πω ότι με άρεσε πολύ  :)

 

Διαλέξατε και κομματάρα.  :D

 

*Το ξαναπέρασα μία επειδή είμαι στιχολάγνος...πολύ εύστοχη επιλογή λέξεων.Μέσετζ κονβέιντ  ;)

 

**Αν και άσχετος από τεχνικά θεματα αντιλαβάνομαι και γω ότι μια μικρή θολούρα λόγω παραγωγής υπήρχε ,μη σκάτε όμως.  :)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου