Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για ενισχυτη μπασου...Λεπτομερειες inside..


fleaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς το παρον με βλεπω μεταξυ  Ampg k Galien...Καποια αλλη προταση απο εταιρεια?Trace elliot τι παιζει μαυτους?Επισης εχω παιξει κ με Markbass κ δεν μου αρεσαν καθολου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να τι λεει ο SVT-4 pro σε σχεση με τον 3?Βλεπω οτι ειναι πιο δυνατος..μηπως αν τελικα καταληξω σε ampeg να κρατουσα λιγα παραπανω χρηματα να επερνα τον 4 αντι για τον 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' εμέ, δεν τίθεται καν θέμα: μεταξύ Gallien και Ampeg θα έπαιρνα σίγουρα Gallien. Ακόμα και μεταξύ Behringer και Ampeg θα επέλεγα Behringer! Δυστυχώς οι Ampeg δε με πάνε (και δεν τους πάω) αλλά είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα παιξίματος και προτίμησης.

 

Φυσικά βλέπω τη δυναμική τους για άλλα είδη παιξίματος και προφανώς αν παίζεις κάποιο απο αυτά τα είδη θα σου αρέσουν οι Ampeg. Ωστόσο, μου φαίνονται πολύ μονοδιάστατοι, μόνο για συγκεκριμένα είδη παιξίματος και μουσικής. Από την άλλη, οι Gallien Krueger μου φαίνονται το ακριβώς αντίθετο: μπορείς να βγάλεις ήχο παρόμοιο με Ampeg, αλλά μπορείς να βγάλεις και εντελώς διαφορετικό - γενικά μου φαίνονται πολύ versatile ενισχυτές.

 

Όσο για τους Trace Elliott έχει πολλά χρόνια που έπαιξα τελευταία φορά με έναν τέτοιον, πάντως μου είχε αφήσει θετικές εντυπώσεις τόσο στον ήχο όσο και στην ευελιξία του. Ίσως όχι όσο ένας Gallien Krueger, αλλά δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι και καλά, πέρασε καιρός...

 

Πάντως αυτός ο συνδυασμός πράσινο/μαύρο των Trace, μου αρέσει πολύ! ;)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα... Αφού θες stoner φαντάζομαι πως θες και όγκο... Άρα σε βλέπω ή για 1x15 ή για 4X10... (μην πας για 2X12 γιατί ακούγονται μπουκωμένοι στα μπάσα) Αν πας για 1x15 μπορείς να πας και για combo αλλά αν πας για κάτι παραπάνω τότε καλύτερα κεφαλή - καμπίνα γιατί πρέπει να είσαι ο Σουγκλάκος για να κουβαλάς τέτοια τέρατα combo...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει λαμπατη προενισχυση,εχει περισσοτερα Watts,ειναι πιο βαρυς κλπ.

Δες τα specs και αποφασισε.

 

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον..Εκανα τη βολτα μου και αποφασισα..Ειμαι για SVT-3 η SVT-4...Ειδα τα Specs... Ακουσα τον 4 και επαθα πλακα..Τον 3 δεν τον ειχε στο μαγαζι...Ηχητικα υπαρχει εντονη διαφορα μεταξυ 3 και 4?Αξιζει τα παραπανω χρηματα?Με εχει προβληματισει..Περνω τον 3 και καθαριζω?Η αξιζει να μαζεψω κατι παραπανω για τον 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου