Προς το περιεχόμενο

So what


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ηχος ειναι παρα πολυ καλος οντως.Για μια προβα καθημερινη ο ηχοληπτης το χει το θεμα.Το μπασο λιγο δεν μ'αρεσε σαν ηχος.Ολα τα αλλα ηταν οκ.Τα στρινγκ λιγο γινονται λιγο.......τσουρεκια.

 

Να τα χωσω χοντρα???

 

Πασχει η μπαντα απο μαυρικη γκρουβα κ κουνιεται σαν καραβι στη φουρτουνα.Ολα μια τρεχουν κ μια μενουν πισω.Ειναι κλασσικο φαινομενο ομως σε μουσικους που δεν ακουνε κ δεν ακουγανε παντα μαυρη μουσικη.

 

Το σουινγκ ειναι απο αλλο πλανητη.Δεν τονιζει στο 2 κ 4 κ δεν "τραβαει" η γκρουβα ειναι κολλημενη στο 1.

 

Τα σολα ειναι οκ.

 

Υπαρχουν γενικα ωραια στοιχεια.Αν το θελετε σε λιγο καιρο θα βγει αρκει να το ψαξετε κ να αποδεχθειτε τυχον λαθη που υπαρχουν.

 

Τα τυμπανα στο φανκ ειναι μια χαρα παντως.Τα αλλα οργανα δεν τα αφηνουν να βγουνε καλυτερα.

 

Φιλικα κ με καμμια ξυνιλα.Απλα ακουω πολυ μαυρη μουσικη κ ηθελα να σας βοηθησω κ ισως αν σας ενδιαφερει να βελτιωθειτε με τις υποδειξεις αλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολυ ωραιο παιδια μπραβο  :)

 

Θα συμφωνησω με τον τριγκα λιγο για τη γκρουβα

αλλα αυτο διορθωνεται με παιξιμο & εξασκηση

 

Βασικα κι εγω θα συμφωνήσω ("σχεδον") απολυτα με τον trigga. Απλα να πω ότι μαλλον περισσότερο διορθώνετε με τα ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ παρα με το παιξιμο και την εξασκηση... Το swing είναι ένα feeling που έρχετε μετά απο καιρό (ακουσμάτων) ΚΑΙ εξάσκησης.

Το κομμάτι δεν έχει όπως είπε και ο τριγκα αυτο το τόνισμα στο 2 και το 4 (όσο μπορεί να το καταλάβει αυτό κάποιος γραπτά)... Αυτό είναι το swing. Και το swing είναι αυτό που κάνει ένα κομμάτι να ακούγεται jazz...

Μπέρδεμα 8)

Πολυ ωραιος ηχος btw.

 

 

Y.Γ.

Ακού αυτό ίσως βοηθήσει στη διευκρίνηση του swing ::) (το Head πρόσεξε κυρίως)

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=fTGTSh1ZKFE

 

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Supergroup...  :o

Καλά, παίζετε τέτοια πράγματα;;; hats off, kai g@mw!

 

(Κι όσο περί "λαθακίων", μην ψειρίζουμε τη μαϊμού πάλι... Κι άλλα τόσα να ήταν, πάλι φοβερό θα ακουγόταν!  ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τις ταπεινές και λίγες γνώσεις μου στη jazz, νομίζω ότι η κριτική του trigga, είναι λιγάκι τραβηγμένη.

Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για μια πρόβα έτσι;

 

Στα αυτιά μου, μου ακούστηκε μια χαρά. Δεν είμαι και τζαζίστας βέβαια...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

(Κι όσο περί "λαθακίων", μην ψειρίζουμε τη μαϊμού πάλι... Κι άλλα τόσα να ήταν, πάλι φοβερό θα ακουγόταν!  ;) )

 

+1....αλλα το εχουμε εμεις εδω ...ειμαστε ασφαλτοι  :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Με κατασυγκινήσατε χριστουγεννιάτικα…

 

Χελ γιεα  ;D

 

Αν και να πω την αλήθεια, τα πνευστά είναι λίγο πίσω, η φωνή φαίνεται ότι είναι Έλληνας και θα έβαζα λιγότερο distortion στη δεύτερη κιθάρα.

 

Ποιό είναι το όνομα της μπάντας;

 

Μπράβο ρε παιδιά.

 

Συμφωνώ για τα πνευστά και τη ντιστορσιασμένη κιθάρα, αλλά για τον τραγουδιστή έπεσες τελείως εκτός. Είναι Ρωσίδα, οπότε αποκλείεται να ακούγεται σαν Έλληνας!

 

Το όνομα δεν το λέω ακόμα, γιατί διαφωνώ με τους άλλους τρεις και έχω ασκήσει βέτο. Αν δεν υποχωρήσουν, θα φύγουν κι οι 3 από το συγκρότημα και εγώ θα κάνω σόλο καριέρα. 8)

 

---------------------

 

Trigga, δεν είπα ότι μόνο οι διθυραμβικές κριτικές είναι καλοδεχούμενες; Γιατί δεν συμμορφώνεσαι με τους κανόνες του θρεντ; Ε, γιατί; ;D

 

Χωρίς πλάκα πάντως σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Παρότι όλοι έχουμε ακούσει και ακούμε πολλή μαύρη μουσική, η πραγματικότητα είναι ότι είμαστε κάτασπροι και μάλιστα Έλληνες, και εγώ τουλάχιστον έχω αποδεχτεί το γεγονός δεν πρόκειται να ακουστώ σαν μαύρος Αμερικάνος, όσο κι αν προσπαθήσω να πλησιάσω το feel.

Αλλιώς είναι να έχεις μεγαλώσει στο Μπρονξ κι αλλιώς στην Αθήνα. Δε με χαλάει ιδιαίτερα πάντως. Είμαστε αυτό που είμαστε και παίζουμε αυτό που μας βγαίνει, όσο καλύτερα μπορουμε.

Συμφωνώ για τα ψιλοπερα-δώθε του γκρουβ και για το σουίνγκ, και παίρνω αποκλειστικά την ευθύνη πάνω μου. Δεν ξέρω αν κουνιούνται οι άλλοι, αλλά η δική μου δουλειά είναι να τους κρατάω βράχους.

 

Ευχαριστώ για την εποικοδομητική κριτική, αλλά να μην ξαναγίνει! Μόνο επαίνους δεχόμαστε μέρες πού 'ναι! ;)

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου