Προς το περιεχόμενο

So what


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ θα κάνω σόλο καριέρα. 8)

Τι όργανο είναι η καριέρα ;

Πνευστό;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχολια κ οτι εγραψα ειναι κ απο προσωπικη εμπειρια κ δεν ηθελα να χαλασω κανεναν.

 

Ακουω κ παιζω τη μουσικη κ απλα ηθελα να επισημανω καποια μελανα σημεια που επιδεχονται φτιαξιμο.Δεν ισχυει οτι γκρουβαρουν μονο οι μαυροι.Ολοι μπορουν αν δουλεψουν κ ακουσουν πολυ μα παρα πολυ το ειδος που θελουν να βγαλουν.

 

Εκανα μια κριτικη ισως λιγακι πιο σκληρη γιατι βρηκα στοιχεια που μου αρεσαν κ μπορουν να φτιαχτουν.Δεν με ενδιαφερει αν ειναι προβα γιατι κ το λαιβ αποτελεσμα προβας ειναι.Αν η προβα ειναι μαπα κ ασκησιακη ή οτι αλλο θελετε, το ιδιο αποτελεσμα θα χει κ το λαιβ performance.

 

Φιλικοτατα ολα τα σχολια κ θα θελα να ακουσω μουσικους να παιζουν οτι γουσταρουν κ να προσπαθουν κ να εξελισονται, εξου κ τα σχολια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια κι απο μενα! Πολυ καλη προσπαθεια και αποτελεσμα για προβα και οχι μονο! Η εκτελεση του Ronny Jordan ειναι απ'τις αγαπημενες μου!

Φυσικα συμφωνω σε καποια απο τα πραγματα που ειπε ο Trigga, φυσικα διαφωνω στο οτι το swing ειναι υποθεση (μονο) των μαυρων! Εχει γινει υποθεση ολων εδω και αρκετες δεκαετιες! Νομιζω οτι εχετε περιθωρια αλλα και ικανοτητες και δυναμικες βελτιωσης! Και παλι μπραβο και συνεχιστε ετσι γιατι το'χετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου αρεσε απ την αρχη ως το τελος (και τα λαθακια μαζι, μια χαρα).

 

Το μονο ισως που δεν μ αρεσε (τοσο) ηταν τα strings και το slap (μπλιαχ) στο μπασσο.

 

Kata t alla πολυ ευχαριστο

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το σιχαίνομαι το συγκεκριμμένο κομματι(το είχα δωσει εξετασεις...) το ακουσα πολύ ευχάριστα(ακούω πολυ λίγη τζαζ) και αυτό είναι που μετράει.well done!

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το σιχαίνομαι το συγκεκριμμένο κομματι(το είχα δωσει εξετασεις...) το ακουσα πολύ ευχάριστα(ακούω πολυ λίγη τζαζ) και αυτό είναι που μετράει.well done!

 

Σε τι εξετάσεις μπορεί να έδωσες αυτό το κομμάτι (jazz) και το οποιο σιχαίνεσαι ενω ακούς πολύ λιγη τζαζ ??? :o

Περιέργεια...

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και πάλι για τα νέα θετικά σχόλια. Παραμένω κατασυγκινημένος… :)

 

 

Trigga, δεν υπάρχει λόγος να εξηγείς. Η κριτική σου ήταν εποικοδομητική, και όπως είπα και πιο πάνω σε γενικές γραμμές με βρίσκει σύμφωνο.

 

Φυσικα συμφωνω σε καποια απο τα πραγματα που ειπε ο Trigga, φυσικα διαφωνω στο οτι το swing ειναι υποθεση (μονο) των μαυρων! Εχει γινει υποθεση ολων εδω και αρκετες δεκαετιες!

 

Συμφωνώ. Η jazz έχει ξεφύγει από τα όρια της Αμερικής και έχει γίνει παγκόσμια μουσική εδώ και χρόνια. Αναφερόμουν κυρίως στη "μαύρικη γκρούβα" του Trigga, που την συνδέω κυρίως με το funk, το hip-hop, τη reggae και κανα-δυό άλλα είδη με έντονο βιωματικό/τοπικό/πολιτισμικό/φυλετικό χαρακτήρα (όπως ήταν και η τζαζ στα πρώτα της βήματα, πριν βγει παρά έξω). Προσωπικά έχω δει ελάχιστους λευκούς (Αμερικάνων συμπεριλαμβανομένων) που το' χουν όπως οι brothers, και δεν τίποτα δεν μου λέει ότι θα γίνω ένας απ' αυτούς…

 

Playloud, έχω την υποψία ότι όταν παίζει slap ο Hughes, δεν σε χαλάει καθόλου! ;D

 

Θενκς, ουάνς μορ!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρη αν ξεφυγε η τζαζ εχουν ξεφυγει κ τα αλλα που λες γιατι απο κει βγηκανε.

 

Για το βιωμα δεν ανοιγω κουβεντα.....

 

Τελος παντων, καλη συνεχεια στα παιχτηρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου