Προς το περιεχόμενο

VST Plugins (Γνώμες)


Pashalis Drama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hi παιδιά, είμαι ολοκαίνουργιος στην παρέα και είπα να κάνω την αρχή στο πολύ ενδιαφέρον forum σας ζητώντας γνώμες/προτάσεις σχετικά με VST Instrument και Effects/Filters plugins... Προσωπικά έχω δοκιμάσει αρκετά των παρακάτω εταιρειών:

Waves, Native Instruments, Nomad Factory, PlugSound, Spectrasonics, LinPlug... Εσείς ποιά ονόματα εμπιστεύεστε σε ότι έχει να κάνει με τις μουσικές σας παραγωγές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

WOW!

 

Εμπιστεύομαι αυτά που αντέχει η τσέπη μου, πρώτ'απ'όλα!

 

Τώρα από ονόματα, ασχολούμαι κυρίως με samples άρα:

EastWest, Sample modelling, Pianoteq, Garritan, Orange Tree Samples και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και την ProjectSAM, developer της καταπληκτικής Symphobia και των TrueStrike 1 και 2. Αυτή τη στιγμή δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιος πολύ γνωστός developer. Είμαι καλυμμένος με αυτά που έχετε αναφέρει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ik multimedia.Μονο και μονο για το  miroslav philarmonic ;D

 

Σωστός, φυσικά η IK Multimedia. Και έλεγα ποιον ξεχνάω, ποιον ξεχνάω.

Και φυσικά, μιλώντας για VST FX, μην ξεχνάμε τις διάφορες εκδόσεις του Amplitube από την ίδια εταιρία, έτσι; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια ενα καταπληκτικο vst οχι και τοσο γνωστο ομως ειναι το sytrus.ερχοταν μαζι με το fl studio 5.Οταν το βαλα στο cubase αποδειχθηκε νουμερο ενα εργαλειο για backgrounds και soundracks.Ειναι synth vst με πολυ ωραια leads και pads.κυριως για ηλεκτρονικη και progresive.

Σωστός, φυσικά η IK Multimedia. Και έλεγα ποιον ξεχνάω, ποιον ξεχνάω.

Και φυσικά, μιλώντας για VST FX, μην ξεχνάμε τις διάφορες εκδόσεις του Amplitube από την ίδια εταιρία, έτσι; :)

 

Φυσικα και δεν το ξεχναμε.80's Ballad , Foo Rythm και αγιος ο θεος

αα και Colussus.εκεινο το sample με το octaver:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου