Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για fender dlx


eangle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν όψη αγοράς κιθάρας  ;D  θα ήθελα να ακούσω τι γνώμη έχετε για τους DH-1 Humbucking  που έχουν οι  fender Deluxe  τούς έχει ακούσει κανένας δίπλα με κανένα sd jb (το ζητούμενο είναι ένας medium output μαγνήτης ) για να μη χάσω τελείως τα καθαρά ,  και κάτι αλο βλέπω στο site της fender οι American Deluxe ssh έχουν όλες  LSR roller nut όντως ετσι βγαίνουν όλες οι ssh ?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τούς έχει ακούσει κανένας δίπλα με κανένα sd jb (το ζητούμενο είναι ένας medium output μαγνήτης )

Mα ο jb δεν είναι medium output μαγνήτης. Αν όντως θέλεις πιο medium output

σύνολο ακού την sss, έτσι κι αλλιώς οι μαγνήτες είναι ημίδιπλοι, η hss είναι πιο 'καυτή'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον DH-1 ξέρω οτι τον έχουν 5-6 γνωστοί μου, που έχουν deluxe και τον έχουν κάπου σε κάποια γωνία σκονισμένο. Οι 3 απ'τους κατόχους που έχουν dlx, τον έχουν αλλάξει με Pearl Gates.

To Roller nut, είναι όντως μόνο στις SSH, αν και κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα δει και με απλό nut σε SSH (πρέπει να ήταν πριν το '99).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον DH-1 ξέρω οτι τον έχουν 5-6 γνωστοί μου, που έχουν deluxe και τον έχουν κάπου σε κάποια γωνία σκονισμένο. Οι 3 απ'τους κατόχους που έχουν dlx, τον έχουν αλλάξει με Pearl Gates.

To Roller nut, είναι όντως μόνο στις SSH, αν και κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα δει και με απλό nut σε SSH (πρέπει να ήταν πριν το '99).

+1

 

ψιλο απαραδεκτος μαγνητης καθως επισης και οι 2 μονοι που τον συντροφευουν....τους αλλαζεις αμεσως και εχεις ενα οργανο ολο τρελα......εγω εχω βαλει duncan custom bridge(περιττα τα λογια...τον εβαλε και ενας αλλος συντροφος και επαθε και αυτος πλακα) και 2 ssl-5 στην deluxe με 3 μονους λενε οτι ειναι καταπληκτικοι και προφανως διαφορετικοι απο την hss......αλλα βεβαια γουστα ειναι αυτα σε αλλους μπορει να αρεσουν αυτοι της hss

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλο απαραδεκτος μαγνητης καθως επισης και οι 2 μονοι που τον συντροφευουν....τους αλλαζεις αμεσως και εχεις ενα οργανο ολο τρελα

΄

 

Σίγουρα, εγώ δεν μίλησα αρχικά για τους άλλους δύο, γιατί νόμιζα οτι ό φίλος εδώ τους έχει ακούσει και προφανός του κάνουν (αφού ρώτησε μόνο για τον DH-1)

+1 και απο εμένα για αλλαγή σε όλους τους μαγνήτες στην dlx. (της οποίας τα υπόλοιπα είναι άψογα)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου