Προς το περιεχόμενο

boss re-20 vs memory man hazarai


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yameth man βοηθα λιγο τη κατασταση γιατι εγω δε πολυκατεχω.Ο,τι ακουω απο youtube κ ο,τι μου κανει περισσοτερο κλικ στ'αφτια μου μπορω να πω...Στα ''γεραματα'' (ετων 30) με επιασε η καψα να ασχοληθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η απάντηση είναι σχετικά απλή. Πρόκειται για 2 τελείως διαφορετικά πετάλια που εχουν διαφορετικό στόχο.

 

Το Boss είναι μια ακριβέστατη ψηφιακή προσομοίωση του θρυλικού tape delay Roland RE201, τόσο καλή που έχει και τα αρνητικά του στοιχεία. Πρόκειται για ένα αναλογικό delay αλλά και reverb με αρκετά "κολπάκια" για spaced out ψυχεδελικές καταστάσεις.

 

 

Το Memory Man Hazarai είναι ένα delay που τα κάνει όλα: Multitap Delay, Echo, Reverse delay, έχει Modulation για flanging / chorus / phaser και είναι και looper! Τα πάντα - όλα δηλαδή που θα μπορουσες να ζητήσεις από ένα πετάλι delay.

 

 

Πάντως δεν είναι δίκαιο να συγκρίνεις αυτα τα δύο πετάλια καθώς δεν προσπαθούν να κανουν την ίδια δουλειά.

Το αντίστοιχο πετάλι της Boss είναι το DD-20.

 

 

Εξαρτάται λοιπόν από το τι είναι αυτό που θες να πετύχεις, και αυτό το ξερεις μονο εσύ. Εξ άλλου τα βίντεο είναι κατατοπιστικότατα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yameth σ'ευχαριστω πολυ.Δυστυχως ομως δεν υπαρχει πουθενα σε ολη την Αθηνα το space echo κ ετσι θα ανεβω αυριο να τεσταρω το memory man with hazarai,το deluxe memory man κ το t-rex replica κ να αποφασισω πιο θα αγορασω.Thanx again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου