Προς το περιεχόμενο

marshall mg 100dfx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτεσαι να πουλησεις τον ενισχυτη σου, ωραια, ποσο θα τον εβαζες σε αγγελια? πχ λεμε τωρα,  τον εβαζες 100 ευρω. με 300 ευρω νομιζω μπορεις να βρεις καποιον που να εχει λαμπατο μικρο σε καποια αγγελια που να ειναι στην περιοχη σου και να τον ακουσεις ο ιδιος. αλλα αληθεια, σε τι τιμη θα τον εβαζες?

 

κοιτα τον πηρα πριν 5 μηνες 350 ευρο, ειναι σε αψογη κατασταση, δεν εχω σκεφτει υπολιγισει ποσο να τον βαλω σε αγγελια

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν θυμαμαι καλα, πριν κανενα μηνα, βγηκε μια αγγελια που εδινε τον ενισχυτη τον συγκεκριμενο 130 ευρω. θελω να πω πως αν ειναι να τον δωσεις, θα χασει αρκετη αξια. θα προτεινα να προσπαθησεις να φτιαξεις τον ηχο σου σε αυτον με καποιον επιπλεον εξοπλισμο με τα 200 ευρω που ειναι για ξοδεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα, πριν κανενα μηνα, βγηκε μια αγγελια που εδινε τον ενισχυτη τον συγκεκριμενο 130 ευρω. θελω να πω πως αν ειναι να τον δωσεις, θα χασει αρκετη αξια. θα προτεινα να προσπαθησεις να φτιαξεις τον ηχο σου σε αυτον με καποιον επιπλεον εξοπλισμο με τα 200 ευρω που ειναι για ξοδεμα

αυτο βλεπω και εγω. σκεφτομαι ναι αγορασω ενα all tube κεφαλι γυρω στα 5 - 15 watt και να το συνδεω με το ηχειο του marshall . ειναι εφικτο αυτο σωστα?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως, μια χαρά λύση είναι, φαντάζομαι πως το μεγαφωνό του θα είναι αξιοπρεπές

όντας φτιαγμένο για να 'σηκώνει' 100 watt. Τον χρησιμοποιείς σαν καμπίνα ώσπου

να βρείς να τον πουλήσεις σε κάποια ικανοποιητική τιμή. Απλά δες πόσα ωμ γράφει το

μεγάφωνο (λογικά 4) και κοίτα για κεφαλή που να έχει έξοδο για 4. Πόσα σκοπεύεις

να δώσεις για κεφαλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως, μια χαρά λύση είναι, φαντάζομαι πως το μεγαφωνό του θα είναι αξιοπρεπές

όντας φτιαγμένο για να 'σηκώνει' 100 watt. Τον χρησιμοποιείς σαν καμπίνα ώσπου

να βρείς να τον πουλήσεις σε κάποια ικανοποιητική τιμή. Απλά δες πόσα ωμ γράφει το

μεγάφωνο (λογικά 4) και κοίτα για κεφαλή που να έχει έξοδο για 4. Πόσα σκοπεύεις

να δώσεις για κεφαλή?

200 με  300 ευρο εχω τσεκαρει κατι blackheart , εχεις τιποτα να προτεινεις γαι δοκιμη?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σου αρεσει ο βρετανικος ηχος (και θες να παιζεις AC/DC) σε λογικες εντασεις και με ικανοποιητικο αποτελεσμα θα το πετυχεις με τον Blackstar.

Ο little giant και handsome devil απο Blackheart ειναι φοβεροι ενισχυτες (ειμαι και κατοχος του δευτερου) ΑΛΛΑ θελουν ενα καλο overdrive πεταλι για να βγαλουν το gain που χρειαζεται για rock 'n' roll, hard rock.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρω ενα κεφαλι blackheart και με το ηχειο του marshall θα ειναι κουκλι θα προσθεσω και ενα πεταλακι αργοτερα

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitar-amps/Blackheart-BH5H-Little-Giant-Head-5-Watt-Class-A/art-GIT0012605-000

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Electric-guitar-amps/Blackheart-BH-15H-Handsome-Devil-Head-Vollroehre/art-GIT0012836-000

 

το ερωτημα ειναι το εξης τα 5 βατ θα ειναι ικανοποιητηκα για ενα δωματιο ? η να τα σκασω σε 15 βατ?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 5 watts ειναι υπερικανοποιητικα για ενα δωματιο αλλα και παλι θα σου ελεγα να τσεκαρεις τον Blackstar ht-5 και να κανεις υπομονη λιγο καιρο και να τον παρεις.Στα αυτια μου ειναι αρκετα ανωτερος απο τον Blackheart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πάς για 15 W  ωστε να είσαι πιο άνετος όταν θα θες να τον χρησιμοποιείς για πρόβες με αρκετή ένταση και καθαρό ήχο.

 

Ο little giant και handsome devil απο Blackheart ειναι φοβεροι ενισχυτες (ειμαι και κατοχος του δευτερου) ΑΛΛΑ θελουν ενα καλο overdrive πεταλι για να βγαλουν το gain που χρειαζεται για rock 'n' roll, hard rock.

 

Εχε υπόψιν σου οτι στα ίδια λεφτά με τον Handsome Devil υπάρχει πλέον η εναλλακτική που εγώ θα την προτιμούσα... ο Jet City JCA 20H που είναι 20W και έχει εξαιρετικό drive

για Hard Rock καταστασεις τύπου AC/DC κτλ.

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_20h.htm?sid=8ba82e5c6723f115d1020781a1c8e221

 

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου