Προς το περιεχόμενο

Συνεχεια των ασκησεων τεχνικης αριστερου χεριου


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω μια ακόμα άσκηση για το αριστερό χέρι ώστε να αποκτήσετε την ικανότητα ''ρουλου ''

μόνο με το αριστερό .Πραγματικά δύσκολη άσκηση αν την αφήσεις τότε ''φτου και από την αρχή'' .Δηλαδή θέλει και πολύ καιρό να την πετύχεις και συνεχή εξάσκηση.

Καλή εξάσκηση .Και βέβαια όλες οι ερωτήσεις ευπρόσδεκτες.

21087244_2-1.thumb.jpg.b8cc433b8e777286a5d8b55fa81eae8e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ....χαλασει!!! ;D ;D ;D

Για αλλη μια φορα μπραβο..Ζωγραφε Επιτιμε!!

 

Γιατι ρε φιλε εμεινα εξω απο το ψυγειο;Ευχαριστω πολυ ελπιζω η συμμετοχη μου να ειναι ευπροσδεκτη και απο αλλους στο forum και να βοηθω λιγο και εγω να ανεβει και αλλο το επιπεδο του Drums &Percussion .A με την ευκαιρια σαν σκιτσογραφος εχω κανει 2 παιδικα βιβλια και 3 ειδικες εργασιες με 300 περιπου σκιτσα η καθε μια για επαγγελματιες παροτυσιαστες σεμιναριων ατην Ελλαδα &Αμερικη .Αυτα βεβαια παρηλθαν τωρα μονο με pc ασχολουνται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλη συγχαρητηρια και ευχαριστουμε  :) . Η αληθεια ειναι πως αν και εχω παρακολουθησει 2-3 dvd όπου εξηγουν καλα το traditional grip , νομιζα πως χρησιμοποιειται ουσιαστικα ο αντιχειρας και ο καρπος (για το rebound της μπακετας), δεν ηξερα πως μπορουμε να εκμεταλλευτουμε και το 4 & 5 δαχτυλο  :) . Να'σαι καλα μαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλη συγχαρητηρια και ευχαριστουμε  :) . Η αληθεια ειναι πως αν και εχω παρακολουθησει 2-3 dvd όπου εξηγουν καλα το traditional grip , νομιζα πως χρησιμοποιειται ουσιαστικα ο αντιχειρας και ο καρπος (για το rebound της μπακετας), δεν ηξερα πως μπορουμε να εκμεταλλευτουμε και το 4 & 5 δαχτυλο  :) . Να'σαι καλα μαν.

 

Ευχαριστω lampofgod ,μια διευκρινηση :αυτη η ασκηση ειναι πολυ επιπονη και χρονοβορα (ετυχε να μου τη δειξει ο δασκαλος μου πριν 30 χρονια και ο  οποιος την ειχε διδαχθη απο τον συγχωρεμενο Gene Krupa .Aν μπορεσω θα βρω ενα vιdeo του Buddy Rich που φαινεται το αριστερο του να κανει τον single stroke roll for left hand .Προσοχη οσοι δοκιμασετε την ασκηση μην ''πλακωθειτε '' αποτομα θα παθετε ζημια !!! Αρχιστε αργα (θα αισθανθειτε κουλοι στην αρχη)

Οταν το χερι και τα δαχτυλα κουραστουν (διαλλειμα 5-7 λεπτα οχι παραπανω για να μην κρυωνει )Επαναλαμβανω ειναι επιπονη και χρονοβορα αλλα οποιος θελει κατι το πετυχαινει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου