Προς το περιεχόμενο

Scott Henderson Discussion


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους δεν το ξέρουν, υπάρχει ένας διαδικτυακός τόπος στον οποίο ο Scott Henderson (μέγιστος κατά την ταπεινή μου γνώμη) δέχεται ερωτήσεις και απαντάει.

Θα βρείτε εκεί διαμάντια περί εξοπλισμού, γνώμες για άλλους μουσικούς και προπάντων βιώματα από έναν άνθρωπο που έχει μάθει να μιλάει "έξω από τα δόντια" χωρίς να μασάει τα λόγια του.

Και μάλιστα με ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ.

Ο καθένας μπορεί να γίνει μέλος και να ρωτήσει ότι θέλει, ο Scott θα απαντήσει.

Απλώς διαβάστε τις προηγούμενες απαντήσεις (rounds) και θα πάρετε μια ιδέα για το πώς σκέφτεται ένας μεγάλος μουσικός και δάσκαλος.

 

ΙΔΟΥ

http://online-discussion.dhenderson.com/ScottHenderson/viewforum.php?f=3&sid=47014d09d1f00b94fc303d646d2bafcf

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ειχα ρωτησει πριν μερικα χρονια αν μπορουσε να υπογραψει κατι CDs που ειχα μαζι μου... ;D

Σε πληροφορώ ότι σε κάποιο live του στην Αθήνα (έχω πάει σε όλα) ήταν μαζί μου ένας πρώην μαθητής του στο GIT (πολλά χρόνια πριν).

Όταν τελείωσε το live και μάζευε, πήγαμε να του πούμε δύο κουβέντες.

Με το που είδε το παλληκάρι του είπε ότι μάλλον κάπου τον ήξερε, "εσύ δεν ήσουν στο GIT"?

"Ναι δάσκαλε" του απάντησε, "μένεις ακόμα εκεί που έμενες?" (κάποιους μαθητές τους μάζευε σπίτι του και παίζανε).

Είδα ΔΑΚΡΥ στο μάτι του Scott που απάντησε "that old fucking place is still my home".

ΤΕΛΟΣ

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται ωραιος τυπος. Το 2007 που τον ειχα δει live στο "Αθηνά Live Club" του ειχα μιλησει λιγο αποτομα, ημουν λιγο "ολε" απ'τα ξυδια και κρατωντας 2 αλμπουμς του παω και τον βρισκω ενω μιλαγε με την μπαντα. Τον διακοπτω αποτομα λεγοντας

"πσσσΤ! Σταματα λιγο να μιλας και υπογραψε μου σε παρακαλω αυτα τα αλμπουμς" ;D ;D ;D

 

Ο Scott γυρναει το κεφαλι και με κοιταει..... :'( και μου λεει "Sure my friend" ;D

Πραγματικα ωραιος τυπος. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου