Προς το περιεχόμενο

marshall mg 100dfx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα Χριστουγενα

 

Ειμαι σε δειλιμα σχετκα με τον ενισχυτη μου marshall mg 100dfx. Ψιλομετανιωσα που τον αγορασα, οχι τοσο για τον μετριο ηχο του οσο γιατι λογο του μεγεθους του και των πολλων watt του δεν με βολευει καθολου. Σκεφτομαι να τον πουλησω , αλλα απ οτι ξερω εχει σταματησει η παραγωγη της σειρας mg, και για αυτο σκεφτομουν μηπως αποκτησει αξια στα απομενα χρονια(μπορει να ειναι τελειως ηλιθιο αυτο που λεω, πραγματικα δεν εχω ιδεα), και να παρω εναν λαμπατο σιγουρα εως 30 watt. Να σημειωσω οτι εχω γυρω στα 200 ευρο να ξοδευσω εκτος απο αυτα που θα παρω απο την πωληση του. Το αλλο σεναριο ειναι να κρατησω τον mg  και με τα  200 ευρο να παρω εναν orange ad5 απο thomann.τΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙς?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αξία δεν νομίζω να πάρει. Ο 30άρης λαμπάτος δεν θα σε βολέψει επίσης αν δεν παίζεις λάιβ. Πούλα τον Marshall και πάρε ένα μικρό λαμπάτο με μια καλή εφεδιέρα / πεταλιέρα ανάλογα με τη μουσική που παίζεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιzω rock n roll  σε στυλ AC DC... lead κυριως. Λαιβ δεν παιζω προς το παρον . Θελω εναν λαμπατο με ηχαρα για δωματιο μεχρι 500

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγα θα πάρεις πουλώντας τον, και όχι αξία αποκλείται να πάρει με το χρόνο

 

τον έχεις δοκιμάσει με πεταλιέρα κατεθείαν στο τελικό στάδιο;

 

κάποιος πουλάει μια tonelab-le στα 200Ε στις αγγελίες, όσα ακριβώς έχεις να διαθέσεις

 

αν έχεις πεταλιέρα και δεν σου αρκει ο ήχος, τότε ναι  με όσα πάρεις από την πώληση συν 200Ε μπορεις να πάρεις μικρό λαμπάτο κόμπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρα στην πλάτη και γύρα στα μαγαζιά. Δεν αγοράζεις ενισχυτή από φόρουμ / ίντερνετ. Ό,τι και να σου πούμε, πρέπει εσύ να γουστάρεις τον ήχο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιθάρα στην πλάτη και γύρα στα μαγαζιά. Δεν αγοράζεις ενισχυτή από φόρουμ / ίντερνετ. Ό,τι και να σου πούμε, πρέπει εσύ να γουστάρεις τον ήχο.

  δικιο εχεις

 

αλλα εχω δοκιμασει σε εναν φιλο αυτον και μου αρεσε http://www.thomann.de/gr/marshall_ma50c.htm

 

καμια γνωμη?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε μου εγω θα σου προτεινω εναν Blackstar HT-5 απλα ειναι τελειος και ο πιο all around ενισχυτης στα λεφτα του.Κανε ενα search στο Youtube και θα καταλαβεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτεσαι να πουλησεις τον ενισχυτη σου, ωραια, ποσο θα τον εβαζες σε αγγελια? πχ λεμε τωρα,  τον εβαζες 100 ευρω. με 300 ευρω νομιζω μπορεις να βρεις καποιον που να εχει λαμπατο μικρο σε καποια αγγελια που να ειναι στην περιοχη σου και να τον ακουσεις ο ιδιος. αλλα αληθεια, σε τι τιμη θα τον εβαζες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου