Προς το περιεχόμενο

marshall mg 100dfx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 5 watts ειναι υπερικανοποιητικα για ενα δωματιο αλλα και παλι θα σου ελεγα να τσεκαρεις τον Blackstar ht-5 και να κανεις υπομονη λιγο καιρο και να τον παρεις.Στα αυτια μου ειναι αρκετα ανωτερος απο τον Blackheart.

θα το σκεφτω και αυτο ενα μηνα μπορω να περιμενω ανετα , ενισχυτη εχω για να κανω την δουλεια μου :D

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και λιγο ασχετο με το συγκεκριμενο τοπικ απλα αναφερθηκε καπου  παντα ειχα την απορια πως συνδεεις μια κεφαλι με εναν κομπο ενισχυτη ωστε να χρησιμοποιεις το ηχειο του(input,effect loop)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε στο Input ούτε στο effects loop

 

συνδέεις στην είσοδο του ηχείου

 

τέτοια είσοδο μπορεί κάλλιστα να μην έχει το κόμπο, οπότε το πας σε τεχνικό να σου τη φτιάξει (ή τη φτιάχνεις μόνος σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο ασχετο με το συγκεκριμενο τοπικ απλα αναφερθηκε καπου  παντα ειχα την απορια πως συνδεεις μια κεφαλι με εναν κομπο ενισχυτη ωστε να χρησιμοποιεις το ηχειο του(input,effect loop)?

 

 

Ξηλωνεις το μεγαφωνο του combo και το κοτσαρεις στον αλλο ενισχυτη. Στους περισσοτερους combo ενισχυτες εχεις απο πισω εξοδους για καμπινα και το μεγαφωνο ειναι βαλμενο με κανονικο βυσμα σε μια απο αυτες τις εξοδους. Oποτε βγαζεις το βυσμα απο εκει και το βαζεις στο head. Τωρα σε μερικους φτηνους μικρους κομπο επειδη βαριουνται να βαζουν εξοδους και για να γλυτωσουν το κοστος του jack το μεγαφωνο ειναι συνδεδεμενο κατευθειαν με 2 καλωδια. Σε τετοια περιπτωση πρεπει να ξεκολας...

 

Edit: Με προλαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κατεληξα σε μια αποφαση , θα παρω ενα κεφαλι Blackheart little giant και θα χρησιμοποιω γαι μεγαφωνο του combo marshall mg100dfx, το τελευταιο  ερωτημα που εχω ειναι το μεγαφωνο αυτο θα αποδιδει 100% με τον ενισχυτη η θα χανει ο blackheart?

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να χανει ο Blackheart αλλα αν καπια στιγμη τον βαλεις και καπια καλη καμπινα τοτε θα καταλαβεις την διαφορα.Παντως για την ωρα ειναι καλη ιδεα αλλα στο μελλον θα σου προτεινα να παρεις μια καλη καμπινουλα.Τον Blackstar τον τσεκαρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν τον τσεκαρα δυστηχως  :( , ειδα κατι βιντεακια στο youtube μονο, αλλα λογω χρηματων  δεν γινεται να τον παρω

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου