Προς το περιεχόμενο

Κόλλημα Ricofon χωρίς φθορές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

pedia kalispera....tha ithela n koliso t rikofon st home studio p stino alla t thema ine oti t noikiazo t spiti k ets dn thelo n exei poli megales fthores meta p tha figo k tha prepei trexo s bogiatzi k dino ena soro lefta gia n t ftiaksei..exo valei tenia diplis opseos alla dn t krataei kala...exete mipos n m proteinete kamia lisi st provlima m..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν μπορει να καταλαβει τι γραφεις.

 

Γραψε ΕΛΛΗΝΙΚΑ (οπως το απαιτουν οι κανονισμοι του φορουμ) & ολο και καποιος θα σου απαντησει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως....

 

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

 

Για το θέμα που ρωτάς δεν έχω άποψη.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φιλε Socrates91, μην ταλαιπωρείσαι αδικα, έχω ήδη τη λύση, μετα από πολύ ψαξιμο, πολύ ταλαιπορία, και με πολλές διαφορετικες μεθοδους κολλήματος των ricofon.

Δες παρακατω σε παλιο μου θεμα, και θα βρείς την υγειά σου!!

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=155912.0

 

 

φιλικά

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τισ απαντησεισ και ζητω συγνωμη για τα greeklish...εγινε συνηθεια πλεον και ξεχναω να το αλλαζω για μερικα forum.. :-[ :-[ :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Holystone,μηπωσ μπορεισ ν μ πεισ αν αυτην την ταινια την πηρεσ απο καποιο γνωστησ αλυσιδα καταστημα η απο καποιο απλο καταστημα μ οικοδομικα υλικα..??κ ποσο κοστιζει..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείς να τη βρείς σε καταστήματα που πουλάνε διάφορα εργαλεία, κόλλες, σιλικόνες κτλ, δηλ. για μαστορέματα. Τελευταια την βρηκα και σε βιβλιοπωλεια!

 

Πάντως μπορώ να σου πω πως δεν έβαλα παραπάνω από 1 cm σε κάθε γωνία των πάνελ, και δεν ξεκολλάνε με τίποτα, ούτε και από το ταβάνι!!

 

Αν ζητήσεις την κολλητική ταινία της Pattex που σηκώνει (λέει) μέχρι και 50kg η ροδέλα, και τους δείξεις τη φωτό, σίγουρα θα την βρείς.

Βέβαια, εγώ για να κολλήσω τα 32 πανελ χρειάστηκα 2 από αυτά (γιατί είναι 1,50m μόνο η κάθε μια).

 

Γυρω στα 7ευρω πρεπει να κανει.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το έκανα πολύ φτηνότερα, με απλούστερα υλικά (για τον ίδιο ακριβώς λόγο, ενοικιαζόμενο σπίτι).

 

Ανακάλυψα ότι η απλή χαρτοταινία (ή masking tape) κολλάει πάρα πολύ καλά στον τοίχο. Πήρα λοιπόν φαρδιά χαρτοταινία και κόλλησα στον τοίχο στο περίγραμμα του ρικοφόν (και ένα χιαστί στις διαγωνίους του παραλληλογράμου) και έβαλα κόλλα (δε θυμάμαι ποια ακριβώς αλλά δε νομίζω να ήταν κατι περίεργο) πάνω στη χαρτοταινία. Εκεί πάνω κολλήθηκε το ρικοφόν.

 

5 χρόνια που το έχω έτσι, δε μου έχει ξεκολλήσει τίποτα. Η χαρτοταινία όταν χρειαστεί, ξεκολλάει σχετικά ευκολα και χωρίς φθορές από τον τοίχο.

 

(PS: μιλάω για κάθετους τοίχους, σε ταβάνι δε δοκίμασα να δω πώς και αν κρατάει καλά, πάντως μου φαίνεται ότι ούτε σε ταβάνι θα είχε πρόβλημα)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Babtua και η δικη σου λυση ακουγεται πολυ καλη μιασ κ εδω στα τρικαλα δν βρηκα την ταινια που μ ειπε ο Holystone..θα ριξω μια ματια βεβαια κ στην θεσσαλονικη οπου εκει νοικιαζω τ σπιτι και αν δν βρω θα στραφω στην λυση τησ χαρτοταινιασ κ τησ κολασ..ευχαριστω πολυ για την βοηθεια... :) :) :) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου