Προς το περιεχόμενο

ibanez artcore series


high

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπεριζω το forum..

θελω να παρω ενα σκαφακι fullhollow απ την ibanez..

πηγα λοιπον στον τριμμη στη χαριλαου και δοκιμασα μερικα.

βασικα επαιξα με την af125 την af105 και την pm30 με τον ενα μαγνητη.

 

νομιζα οτι τα af125 kai 105 θα ηταν ιδια...δεν ηταν ομως...μεγαλη διαφορα.. η 125 ηταν πιο dark..η 105 μου φανηκε πολυ bright

 

η pm30 καπου στη μεση..πιο γεματη ομως απ την 105

ολες με τις ιδιες ρυθμισεις ακριβως..

 

αν καποιος εχει εμπειρια με τις συγκεκριμενες κιθαρες ας πει τη γνωμη του..προσωπικα βρηκα την af105 ηχητικα ενα κλικ πιο κατω απ τις αλλες 2.

  προβληματιζομαι γιατι η af125 ειχε πιο χαμηλο Action...μηπως αυτο εκανε τη διαφορα και εβγαζε πιο μουντιλα προς τα εξω?

  οι μαγνητες στην pm και την af125 ηταν οι ιδιοι...τα ξυλα εχουν διαφορες?

ευχαριστω...καλες γιορτες

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς (για εμένα) όταν πας για σκάφος Ibanez πρέπει να ξέρεις ότι ίσως αυτές είναι από τις λίγες Ibanez που δεν είναι ολόπλευρες κιθάρες... Είναι καθαρά για πιο Jazz και blues παιξίματα... Αν πας για κάτι τέτοιο σε βρίσκω σωστό αλλά αν θες ας πούμε το "στυλ" τέτοιας κιθάρας αλλά να παίζεις και άλλα πράγματα θα αναγκαστώ να πω ότι πρέπει να κινηθείς προς άλλη μάρκα όπως Gretch... Αν πάλι θες Ibanez (και για εμένα καλά κάνεις) κοίτα προς SemiHollow...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε συμπαιχτη,  ειχα αγορασει την as125 amber burst (νομιζω φαινεται και στο εικονιδιο μου)...με την οποια ειχα ξετρελλαθει απο τον ηχο την ταστιερα γενικα ολα μου αρεσαν ....μεχρι που χρειαστικε να κατεβω κατω απο το 12 ταστο....εκει αρχισαν τα δυσκολα , το cut away ειναι πααααρα πολυ "ρηχο" να το πω ? και δεν βολευε καθολου σε οτι παιξιμο και να προσπαθησα, κατα βαση μπλουζ και λιγοτερο τζαζ δρομους τους οοποιους τωρα μελεταω (προσπαθβ τουλαχιστον χεχεχεχε)...

Αυτος και μονο ηταν ο λογος που την πουλησα δυο μηνες μετα. Θα σε συμβουλευα να διαλεξεις αλλο μοντελο ή αλλη εταιρια μονο και μονο γι αυτο τον λογο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου