Προς το περιεχόμενο

Μπορεί να μάθει ντράμς κάποιος σε πολυκατοικία?


arpegios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι εκτος και αν οι υπολοιποι στην πολυκατοικια ειναι κωφαλαλοι η ντραμμερ(ενα και το αυτο δηλαδη)...............ολοι οι γνωστοι μου ντραμμερ πουλησαν την ντραμς τους για ηλεκτρονικη ακριβως γιατι αντιμετωπιζαν το προβλημα που αντμετωπιζεις κι εσυ....................

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανε οτι κανω και εγω παιζε κανονικα σε ωρες που να μην ειναι κοινης ησυχιας.Μπορεις νακοπανας οσο δυνατα θες και δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα!Ενταξει ομως αν κουραζεσαι και εσυ απ'το νταπα ντουπα κατεβαζεις τις χορδες του ταμπουρου.Βεβαια ισως με ολα αυτα να γινεις μισητος σε ολη την πολυκατοικια...Σκεψου να παιζεις 5αρια και 7αρια επι 1 ωρα...

ain was made to order!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει κάποιος χώρος κάπου στο Γκάζι -αν είσαι Aθήνα-, όπου ενοικιάζονται μικρά studios-δωματιάκια (χωράνε ίσα ένα σετ τύμπανα) γι' αυτή τη δουλειά. Nομίζω πάει με το μήνα.

Aν σε ενδιαφέρει στείλε μου ΠM να ρωτήσω και να σου πω λεπτομέρειες.

ttp://tragoudi.forumer.com === Tο Πρώτο Forum για Tραγουδιστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε οτι κανω και εγω παιζε κανονικα σε ωρες που να μην ειναι κοινης ησυχιας.Μπορεις νακοπανας οσο δυνατα θες και δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα!Ενταξει ομως αν κουραζεσαι και εσυ απ'το νταπα ντουπα κατεβαζεις τις χορδες του ταμπουρου.Βεβαια ισως με ολα αυτα να γινεις μισητος σε ολη την πολυκατοικια...Σκεψου να παιζεις 5αρια και 7αρια επι 1 ωρα...
Το στάνταρ πρότυπο κανονισμού πολυκατοικίας απαγορεύει αυτό που γράφεις Original21. Όπως απαγορεύει και τη διατήρηση κατοικιδίων ζώων χωρίς την συγκατάθεση των λοιπών ενοίκων και πολλά άλλα. Ακόμη και αν έχεις πέσεις σε περίπτωση που δεν υπάρχει τέτοιο συμφωνητικό, αρκεί να υπογράψουν οι υπόλοιποι ένοικοι και σύντομα δεν θα έχεις όχι που να παίξεις ντραμς, αλλά ούτε που να κοιμηθείς.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ κάθετα! Κανείς δεν θα μου απαγορέψει εμένα να του ζαλίζω το κεφάλι τουλάχιστον 5 ώρες την ημέρα. Αν δεν μπορούν να εκτιμήσουν το αρχέγονο ηχητικό μεγαλείο που μπορεί να αποδώσει ένα καλο-κοπανημένο ντραμσετ, είναι άμουσοι, ακαλλιέργητοι και ανοργασμικοί!

 

Υ.Γ. Μήπως μπορεί κάποιος να με φιλοξενήσει για καμιά βδομάδα, άντε κανά χρόνο το πολύ, μέχρι να βρω σπίτι; Δεν θέλω πολύ χώρο, ίσα ίσα ένα δωμάτιο που να χωράει το σετ μου (δεν είναι πολύ μεγάλο, αυτό του Bozzio είναι μεγαλύτερο). Ούτε που θα το καταλάβει ότι είμαι εκεί...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε οτι κανω και εγω παιζε κανονικα σε ωρες που να μην ειναι κοινης ησυχιας.Μπορεις νακοπανας οσο δυνατα θες και δεν μπορει να σου πει κανεις τιποτα!Ενταξει ομως αν κουραζεσαι και εσυ απ'το νταπα ντουπα κατεβαζεις τις χορδες του ταμπουρου.Βεβαια ισως με ολα αυτα να γινεις μισητος σε ολη την πολυκατοικια...Σκεψου να παιζεις 5αρια και 7αρια επι 1 ωρα...
Το στάνταρ πρότυπο κανονισμού πολυκατοικίας απαγορεύει αυτό που γράφεις Original21. Όπως απαγορεύει και τη διατήρηση κατοικιδίων ζώων χωρίς την συγκατάθεση των λοιπών ενοίκων και πολλά άλλα. Ακόμη και αν έχεις πέσεις σε περίπτωση που δεν υπάρχει τέτοιο συμφωνητικό' date=' αρκεί να υπογράψουν οι υπόλοιποι ένοικοι και σύντομα δεν θα έχεις όχι που να παίξεις ντραμς, αλλά ούτε που να κοιμηθείς.[/quote']

 

ακριβως,και ειναι ΜΕΓΑΛΗ αγενεια (για να μην πω και τιποτα βαρυτερο) προς τους γειτονες σου!

κανεις δεν μπορει να ταλαιπωρει τα αυτια των αλλων (χωρις τη συγκαταθεση τους...),για φαντασου να γουσταρε ο απο πανω σου αν εξασκειται καθημερινα στο...κομπρεσσερ σε ωρες ΜΗ κοινης ησυχιας..

τα ντραμς δυστυχως βγαζουν ΠΟΛΥ περισσοτερα db απο αυτα που ο μεσος ανθρωπος μπορει να ανεχθει χωρις να διαταραχθει η ψυχικη του ηρεμια...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν με βλέπω με ηλεκτρονικά βασικά, αν και θα στείλω και ένα πμ στον Thinia να μάθω καμμία τιμή για τους χώρους που λέει...

 

Δύο ερωτήσεις:

Πάντως τα περισσότερα σοβαρά ωδεία διαθέτουν χώρο και χρόνο για μελέτη, έτσι ώστε να μπορείς να παίζεις σε σετ αυτά που έχεις μελετήσει από πριν στα mesh ή στο practice.

 

Μπορείτε να μου προτείνετε μερικά τέτοια ωδεία?Εγώ μόνο το Νάκα ξέρω... Να ρωτήσω και πουθενά αλλού, μπορεί να ξέρετε κάτι καλύτερο.

 

at metalash:

το προβλημα βεβαια ηταν οι γονεις του...που τον πιεζανε για practise συνεχεια...

 

?? !!

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς!... Sorry... :oops: Φταίνε τα ρατσιστικά στερεότυπα που μας επιβάλει η άτιμη κενωνία.... Μιλάς για ντραμς, και φαντάζεσαι οτι όλοι οι άλλοι είναι κάτι χοντροκέφαλοι σωματώδεις αρσενικοί κοιλαράδες :) :)

 

 

Υ.Γ. Just kidding... Πάντως απο το προφιλ τώρα που το κοίταξα δεν φαίνεται τίποτα οπότε δικαιολογούμαι

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μπορείτε να μου προτείνετε μερικά τέτοια ωδεία?Εγώ μόνο το Νάκα ξέρω... Να ρωτήσω και πουθενά αλλού, μπορεί να ξέρετε κάτι καλύτερο."

 

Υπάρχει η σχολή του Μεταλληνού στα Εξάρχεια, του Φακανά στο Μοσχάτο (που αν δεν κάνω λάθος στεγάζει και τη σχολή του Τουλιάτου), αλλά και πολλά άλλα ωδεία που έχουν τμήμα κρουστών, διαθέτουν το χώρο και για μελέτη. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις γραφτεί και να παρακολουθείς εκεί για να στον διαθέσουν...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου