Προς το περιεχόμενο

GarageBand...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω ενα Μαc Mini στην 10.5.8 με 2GHz Intel Core 2 Duo και memory 2GB 1067 MHz DDR3. Χρησιμοποιω το GarageBand του iLife για να παιζω κιθαρα. Με εχει βολεψει πολυ μονο που εχω ενα προβλημα-απωρια...οποτε παιζω πιο μεταλ κομματια δν μπορω με τιποτα να βγαλω τα screams τις κιθαρας οπως τα εβγαζα στον ενισχυτη... Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να φταιει?? Ευχαριστω.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Πώς συνδέεις την κιθάρα με το μακ;

2) Χρησιμοποιείς τα effects του Garageband ή κάτι άλλο;

3) Τι έξοδο ήχου έχεις στο μακ;

επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος με αυτα θα σου πω οτι μπορω...χρησιμοποιω ενα καλοδιο τις proel που το ειχα παρει απο τον Νακα και σινδεεται με την κιθαρα και μετα στην θηρα μικροφονου του μακ...

 

Ναι οποτε παιζω συνηθος χρησιμοποιω ετοιμους ηχους του garageband...

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είσοδος του μικροφώνου του μακ δεν είναι φτιαγμένη για να δέχεται κιθάρα... Επομένως φαντάζομαι ότι το πρόβλημα δημιουργείται λόγω του σήματος. Μόλις δοκίμασα το ίδιο σετάπ ως εξής: κιθάρα -> audio interface -> mac -> ηχεία και όλα τα screams ήταν μια χαρά

 

Σε βλέπω να παίρνεις ένα audio i/f...  ;)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω φιλε Dmilo μοιπως εχεις καποιο link απο αυτο που μου προτεινες??

παρεμπιπτόντως χρησιμοποιω αυτο το καλοδιο μονο που εχει μποστα ενα βισματακι που ενονει τα δυο καλοδια... http://www.proelgroup.com/proel/en/diehard/product.jsp?id_prod=11099290838080&id_scat=11103895625210&id_cat=11103895626290

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω για φτηνή λύση το http://www.behringer.com/EN/Products/UCG102.aspx

 

Από τη μια κουμπώνεις κιθάρα και στην άλλη usb κατευθείαν στο μακ. Δίνει και software, και στη σελίδα έχει και ένα βιντεάκι να δεις πώς δουλεύει.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω για φτηνή λύση το http://www.behringer.com/EN/Products/UCG102.aspx

 

Από τη μια κουμπώνεις κιθάρα και στην άλλη usb κατευθείαν στο μακ. Δίνει και software, και στη σελίδα έχει και ένα βιντεάκι να δεις πώς δουλεύει.

Πολυ καλο φαινεται το εργαλιακι...ξερεις μηπως που μπορω να το βρω και ποσο παει περιπου??

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

online το έχουν πολλοί (π.χ. thomann), αλλά και ελλάδα θα το βρεις εύκολα φαντάζομαι... Εδώ Θεσσαλονίκη τα έχει ο Στόλλας (είναι και αντιπρόσωπος, me thinks). Ψάξτο λίγο και θα το βρεις εύκολα.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είσοδος του μικροφώνου του μακ δεν είναι φτιαγμένη για να δέχεται κιθάρα..

Κάνεις απόλυτο λάθος...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου