Προς το περιεχόμενο

dumble με 100 ευρω !!!!


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Το παίξιμό σου με κάνει να θέλω να γίνω καλύτερος.

 

2. Όσον αφορά τον ήχο θα διαφωνήσω με τους προηγούμενους. Στα δικά μου τα αυτιά υπάρχει διαφορά. Βέβαια μιλάμε για λεπτομέρειες τώρα. Ενδιαφέρον θα είχε αν δε μας έλεγες με τι έγραψες και απλά ρωτούσες αν μας άρεσε ο ήχος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε kotsadoros!

Για τον ηχο να πω ότι είναι εξαιρετικός αν και του λείπουν αρμονικές στα πρίμα που χαρακτηρίζουν και τους 2 παίκτες στις ρυθμίσεις τους. Αλλά πολύ πιστευτός. Μεσα στην ορχήστρα, "παιζει" μια χαρά. Αυτά περί τεχνολογίας.

Περί παιξίματος να σου επαναλάβω ότι σκίζεις φιλαράκι καθότι έχεις μια ωραία ισοροπία τεχνικής και feeling. Είναι προφανές ότι δεν είναι αυτό το στιλ σου αλλά έχεις το "χέρι" και τελικά θα ήθελα να μάθω εαν έχεις διδαχτεί αυτες τις τεχνοτροπίες και τους σχετικούς ήχους ή έρχονται μεσα από τα δικά σου ακούσματα.

Χαίρομαι που βλέπω ένα υγιές παραδειγμα μουσικού που έχει μεν τα εργαλεία αλλά τα κανει να ακούγονται και όπως μπορούν.

 

χαιρομαι που σου αρεσε. Ελπιζω σε λιγα χρονια να το βελτιωσουν ακομα περισσοτερο την τεχνολογια και να "απλωνει" πιο πολυ ο ηχος στις υψηλες συχνοτητες οπως λες κιεσυ. Σε καμια περιπτωση δεν προτιμαω τα μοντελινγκ απο ενα βαρβατο λαμπατο . Το  θεμα αποκρισης και δυναμικων ειναι απλησιαστο ακομα . Απλα σε ηχογραφηση ειναι πολυ ευχριστα εργαλεια με πολλα πλεονεκτηματα απο πολλες αποψεις.

Το θεμα του ηχου το ψαχνω εδω και πολλα χρονια τωρα , οχι σε επιπεδο ηχοχρωματος αλλα περισοτερο στο να μπορω να βγαλω το δικο μου ηχο μεσα απο σχεδον οτιδηποτε μηχανημα χρησημοποιω.Για παραδειγμα Εχω ακουσει ατομο να παιζει με bogner xtc και παλι χαλια να ακουγεται " ο τονος του" οχι το παιξιμο, αυτα τα 2 εγω τα διαχωριζω. Εκανα session styles με τον guthrie govan οταν ημουν στο acm πριν κατι χρονια .

Μπορω να πω οτι μου ανοιξε τα ματια απο αποψη προσεγγισης ηχων και gear.

Απο εκει και περα μονος μου και θα ελεγα τα Live με μπαντες ειναι μεγαλο σχολειο για τον ηχο σου.

Και τωρα που το σκεφτομαι το "πατημα μου" το ωφειλω σε ενα μικρο cornford harlequin ενισχυτη. Πρεπει να ιδρωσεις για να βγαλεις ηχο απο αυτο το πραγμα αλλα αξιζει.

αυτα ;)

sorry για την ορθογραφια ,τα εγραψα πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το παίξιμό σου με κάνει να θέλω να γίνω καλύτερος.

 

2. Όσον αφορά τον ήχο θα διαφωνήσω με τους προηγούμενους. Στα δικά μου τα αυτιά υπάρχει διαφορά. Βέβαια μιλάμε για λεπτομέρειες τώρα. Ενδιαφέρον θα είχε αν δε μας έλεγες με τι έγραψες και απλά ρωτούσες αν μας άρεσε ο ήχος.

 

Σε ευχαριστω  :)

Δικιο εχεις, αν δεν ελεγα τι ειναι ειμαι σιγουρος οτι θα ειχε αλλη αντιμετωπιση. Τα αυτια ξεγελιωνται πολυ ευκολα  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου