Προς το περιεχόμενο

Laney LC 15 110N


Dimisas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ένα λαμπάτο ενισχυτή και έπεσε το μάτι μου στον Laney LC15 110N. Περίπου 300 ευρώ δίνω. Τι λέτε είναι καλός ενισχυτής; Βγάζει καλό ήχο;Δεν θέλω ένα μεγαλύτερο γιατί το θέλω μόνο για σπίτι για ηχογράφηση. Επίσης δεν με ενδιαφέρει να έχει πολλά πράγματα πάνω του γιατί έχω τη πεταλιέρα Line6 Pod X3 Live.

 

Είναι λίγο παλιός μήπως έχει βγει κάτι καινούργιο και καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρουλα ειναι με μονη ενσταση το 10ρι ηχειο. Κατι τετοιο πως σου φαινεται; --> http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_combo_bh15112.htm :) Eχει και 12ρι μεγαφωνο για περισσοτερο oγκο στον ηχο αλλα και switch για να τον ριχνεις απο τα 15w στα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα εναν Laney VC15-110 15W Δεν ξερω τι εφταιγε αλλα τον πουλησα στη μια εβδομαδα. Χαλια ηχος σε συγριση με εναν Marshall 1987X vintage που εχω! Eπισης ειχα και τον LX-35R Laney, πολυ χαλια φιλε μου!

Απο 'κει και μετα προτιμω τα stacks..

Η ταπεινη μου γνωμη  :) :) :)

...PLAY LOUD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δεν υπαρχει καποιος που να εχει χωρο, λεφτα και κανενα προβλημα με μεγαλες εντασεις και να προτιμησει combo απο stacks αλλα οπως ειπε και ο φιλος "Δεν θέλω ένα μεγαλύτερο γιατί το θέλω μόνο για σπίτι για ηχογράφηση" οποτε πρεπει να αρκεστουμε σε αυτο και να του προτεινουμε την καλυτερη λυση γι'αυτα που θελει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δε θα προτεινα λαμπατους combo.

 

...οπότε το σωστό θα ήταν να πεις πως δεν θα πρότεινες αυτούς τους λαμπάτους κόμπο που σημείωσες, και όχι γενικά όλα τα εκατομμύρια μοντέλα που έχουν κυκλοφορήσει τα τελευταία 50 και βάλε χρόνια!  ;)

 

Από τη στιγμή που ο συνφορουμίτης λέει πως τον θέλει μόνο για σπίτι (και υπό πολλές προϋποθέσεις και εκτός αυτού), ένας κόμπο είναι η πιο ενδεδειγμένη πρόταση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και επισης ενας full tube combo δε μπορει πληρως να αποδωσει σε ενα ηχιακι 10'', γι'αυτο αλλωστε και ακουγωνται καπως ''μπουκωμενοι'' οι λαμπατοι combos.

Dimisa σου προτεινω εναν με τρανζιστορα! Ο Marshall MG-50 DFX ειναι οτι πρεπει...

 

...PLAY LOUD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μονο που συγκρινεις τον laney με τον 1987χ με το σκεπτικο οτι ειναι και οι δυο combo λαμπατοι δειχνει ποσο δεν εκτιμας καθολου τους combo. θα σου κανω την χαρη να σε ξελαφρωσω απο τον marshall  ;D

 

 

σαν να λες " στον στρατο λενε την χεστρα καλλιοπη + η τουαλετα βρωμαει = η καλλιοπη βρωμαει "

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου