Προς το περιεχόμενο

Ποιά οδό ακολουθείτε για να βρείτε μουσικούς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε ατομο superfunk ετσι κι εχεις την ιδια εμπνευση και οταν γραφεις μουσικη τοτε αλλαξε χωρα (εδω δε θα κανεις ποτε καριερα ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

-τοποθετηση κιθαρας κατω απο τη μεση: +100 βαθμοι

 

Ειλικρινά δεν περίμενα από σένα Superfunk να έχεις αυτή την άποψη? Δηλαδή για να είσαι καλός & cool κιθαρίστας πρέπει η κιθάρα να κρύβει τα ...γεννητικά σου όργανα? :lol:

 

Σε όλα τα άλλα που είπες +10.000! :D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο με την πενα και το μπασο. στις μουσικες συζητησεις με φιλους συνηθως κρυβω οτι μου αρεσει η πενα στο μπασο γιατι αμα το πω με <<τρωνε>>. μαλιστα μαλιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ελεγα παντως πως η επιλογη φιλου ειναι παντα και η ιδανικοτερη μιας και πολλες φορες μια καλη φιλια μπορει να χαλασει επειδη εννοιες οπως αφοσιωση,προσωπικος χρονος και πειθαρχεια δεν ερμηνευονται απο ολους το ιδιο.και ενα group για να σταθει ποσο μαλλον να στεριωσει χρειαζεται ολα αυτα και αλλα τοσα.οσο για το σχολιο της θεσης,πανω η κατω απ τη μεση,θα συμφωνησω πως δεν ειναι και η πλεον πορωτικη αλλα κι εγω την ηλεκτρικη σαν σουτιεν την κραταω.τοσα χρονια κλασσικη...πως να ξεσυνηθισεις.

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο με την πενα και το μπασο. στις μουσικες συζητησεις με φιλους συνηθως κρυβω οτι μου αρεσει η πενα στο μπασο γιατι αμα το πω με <<τρωνε>>. μαλιστα μαλιστα!

 

μη στεναχωριεσαι' date='εχεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ.... :wink:

 

 

 

[img']http://www.monochrom.at/zwingt-sting/STING.jpg[/img]

 

εκτος κι αν δεν τους αρεσει ο εικονιζομενος ΜΠΑΣΙΣΤΑΡΑΣ οποτε...ξερεις...ΑΠΟΛΥΣΗ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα προσφατη εμπειρια(πριν δυο χρονια).......ψαχναμε για γυναικεια φωνητικα.....μεσω γνωστων στο εδω μουσικο πανεπιστημιο...........σκαει μυτη ενα κοριτσακι συνοδευομενο υπο το αυστηρο βλεμμα του "συντροφου-νταβατζη".......οχι ανω των 22 χρονων-ετων :D :D .......το "νταραβερι" φυσικα το εκανε ο συντροφος.......η κοπελιτσα ουδεποτε μιλησε........τα δυο βασικα ερωτηματα-απαιτησεις του ηταν.....αν λεμε τραγουδια με κακες λεξεις το deal ειναι ακυρο....στα live&στις προβες θα συνοδευεται παντα απο τον ατζεντη της (τον εν λογω pussyshepherd κοινως αιδοιοβοσκο.....)........

Δευτερη εμπειρια με "επαγγελματια" αοιδο..........ξεκινησε ενα κομματι απο λα.......και αφου αναγκασε ολη τη μπαντα να ανεβασει σε μι (περνωντας απο ολους τους ενδιαμεσους τονους) αποφασισε(και διεταξε)οτι το κομματι ΔΕΝ θα το πουμε..........

Απο την αλλη μεσω αγγελιας εχω βρει τον καλυτερο μπασσιστα που μπορουσα να φανταστω.............(για να μας τον φανε τα μεγαλα σαλονια της Αθηνας.......... :D :D :D :D ).....γενικα ειτε μεσω γνωριμιων ειτε μεσω αγγελιων μπορει να σου τυχει το καλυτερο και το χειροτερο........

 

Παντως οσα floyd rose, οση χαιτη, οσο εγωκεντρισμο και να κουβαλαει ο κιθαριστας, τιποτα μα τιποτα δεν εχει το ΜΕΓΑΛΕΙΟ των τραγουδιαρηδων............... :D :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειδικα στην επαρχια ειναι οτι δεν υπαρχουν σκηνες και γενικοτερα <<σκηνη>> ωστε να υπαρχει μια αλληλεπιδραση μεταξυ μελων γκρουπ σε φεστιβαλ σε καθε ειδους Live , ωστε να γνωριζονται και να κανονιζουν προβες τζαμαρισματα και τελικα αυτοι η διαδικασια να φιλτραρει αυτους που ταιριαζουν .

νομιζω -διαβαζοντας βιογραφιες αγγλικων κυριως γκρουπ- οτι καπως ετσι γινεται σωστα η δουλεια , και οχι με το " εχω ενα φιλο που παιζει λιγο " ή " εχω ενα ξαδερφο που παλια πηγαινε ωδειο" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.............

Δευτερη εμπειρια με "επαγγελματια" αοιδο..........ξεκινησε ενα κομματι απο λα.......και αφου αναγκασε ολη τη μπαντα να ανεβασει σε μι (περνωντας απο ολους τους ενδιαμεσους τονους) αποφασισε(και διεταξε)οτι το κομματι ΔΕΝ θα το πουμε..........

 

Κάτσε καλά ρε fenderiarhs!!!

Αυτή αντί να κατέβει απο λα... ανέβαινε!!! :roll: Τί δηλαδή περίμενε να βρει εκεί ψηλά :?:

Τέλος αν ήμουν και εγώ επαγγελματίας αοιδός και ένιωθα πως δεν τις έχω τις νότες θα αποφάσιζα το ίδιο.

Ο επαγγελματίας ποτέ δεν θα ρισκάρει να ξεφτιλιστεί μπροστά σε κοινό.

Δεν θα πρεπε κατα την γνώμη μου να την κατηγορείς γι'αυτό!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός βέβαια αν μπερδεύτηκες (τώρα που το βλέπω μάλλον οτι κατέβαινε ήθελες να πεις) οπότε κάτι θα έπρεπε να είχε βρει εκεί στα χαμηλά :wink:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου