Προς το περιεχόμενο

Ίδιο χρώμα κιθάρας, διαφορετικό finish σε διαφορετικά site


Warjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε guys!

Καινούργιος στην παρέα για αυτό συγχωρήστε με παρακαλώ για τυχών λάθη.

 

Λοιπόν το θέμα έχει ως εξής..

Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά μιας συγκεκριμένης κιθάρας και έχω μπερδευτεί λίγο με τα χρώματα.. (finishes)

 

Λοιπόν συγκεκριμένα μιλάω για αυτήν:

http://www.thomann.de/gr/epiphone_lp_standard_plain_top_hb.htm

 

Το χρώμα που μου αρέσει είναι το HB (Honey Burst)

Εδώ όμως τίθεται ένα θέμα  :-\

Έχω προσέξει ότι το HB που παρουσιάζει η epiphone στη σελίδα της είναι διαφορετικό:

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Epiphone/Les-Paul-Standard-Plain-Top/Finishes.aspx

(Αφού μπείτε στη σελίδα πατήστε το μεσαίο κουτάκι για να επιλεχθεί το χρώμα για το οποίο αναφέρομαι)

 

Εμένα ρε παιδιά μου αρέσει αυτό που δείχνει η epiphone στο site της. :-(

Μιλάμε για πολύ διαφορά όμως.. και όντως από youtube που είδα είναι κάποια άτομα που την έχουν με το χρώμα που έχει στο thomman...

Είμαι στραβός ρε παιδιά τι γίνεται; Υπάρχει κάνα κόλπο πίσω από όλο αυτό;

Και πως μπορώ εγώ να πάρω αυτήν που φαίνεται στο site της epiphone;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να ειναι θεμα ''φωτισμου'' της φωτογραφιας!

και αφου λες πως και στο γιουτιουμπ η κιθαρα φερνει πιο πολυ στο χρωμα του τομαν, ειναι πολυ πιθανο οι τυποι στην γκιπσον να εχουν απλα πιο''ζωντανη'' φωτογραφια!

(δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να πω, ειναι νυχτα,ειμαι νυσταγμενος και δεν μπορω να το εκφρασω καλυτερα :P)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να ειναι θεμα ''φωτισμου'' της φωτογραφιας!

και αφου λες πως και στο γιουτιουμπ η κιθαρα φερνει πιο πολυ στο χρωμα του τομαν, ειναι πολυ πιθανο οι τυποι στην γκιπσον να εχουν απλα πιο''ζωντανη'' φωτογραφια!

 

 

+1

 

Πολύ σπάνια είναι τόσο καλά φωτογραφημένο ένα όργανο ώστε να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο όπως το βλέπεις στο εκάστοτε site. Γι'αυτό (και για πολλούς άλλους λόγους βέβαια) η πρώτη πρόταση όταν ψάχνεις κάτι είναι να πας να το δείς και να το δοκιμάσεις από κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σας παιδιά.. και ένα άλλο ξένο thread που είδα μιλάει ακριβώς για το ίδιο πράγμα.. για τη φωτεινότητά δλδ κτλπ..

 

Απλά δεν ξέρω μου φαίνεται απίστευτα μεγάλη η διαφορά.. Τι να πω δεν μπορώ να το πιστέψω..

 

Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός αλλά τους έστειλα mail ζητώντας να μου στείλουν μια πραγματική φωτογραφία της κιθάρας που έχουν stock για να προχωρήσω με την αγορά.

:-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει, υπερβολικος δεν εισαι!

απλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας να την δεις σε καποιο μαγαζι!

δεν ειναι και κανα σπανιο μοντελο!ολο και καπου θα το πετυχεις!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι λαθος η φωτογραφια στο thomman, εχουνε βαλει φωτο απο heritage cherry sunburst. Μια χαρα δειχνει στο youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=E27ZLKzLiDI

 

Αναλογα με τι λαμπα εχει ο καθενας στο δωματιο του και με τι κινητο τραβαει μπορεις να τη δεις (τη honeyburst) σε οτι χρωμα να'ναι (αλλαζει και τρια χρωματα στο ιδιο βιντεο): ;D

 

http://www.youtube.com/watch?v=atmoSP1CslU

 

 

Μην περιμενεις να βγαλεις συμπερασμα για το χρωμα κιθαρας απο κατι τετοια:

 

 

Και λογικα θα τη βρεις ευκολα σε κανα μαγαζι να τη δεις απο κοντα. Καλημερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου