Προς το περιεχόμενο

Lexicon Omega πρόβλημα με Output level


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ποντεσιόμετρο του Output level (ακουστικά) από την αρχή έχει πρόβλημα. Σε όλη την περιστροφή από την αρχή μέχρι το τέλος κάνει σαν να έχει σκόνη. Όταν είναι σταθερό  όμως δεν παραμορφώνει και γι'αυτό δεν έχω απευθυνθεί μέχρι τώρα στο κατάστημα. Ρώτησα έναν φίλο ο οποίος έχει την ίδια κάρτα και μου είπε ότι είχε το ίδιο πρόβλημα και αυτός. Έχει κάποιος ακουσει κάτι για αυτό, αν μπορεί να λυθεί με καθαρισμό ή φταίει κάτο άλλο?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ίδια κάρτα έχει το ίδιο πρόβλημα και το λύνω (προσωρινά) με το να γυρίζω κάθε φορά πάνω-κάτω το volume knob. Αν δεν είχε τόσο καλό ήχο η κάρτα θα την είχα πετάξει είναι πολύ εκνευριστικό... Προσπάθησε να την καθαρίσεις και πες μου τι πέτυχες...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο κανει και η δικια μου,το ιδιο κι ενος ξαδερφου μου,τις πηραμε παρεα.Το ιδιο κι ενος φιλου που του την προτειναμε εμεις οι ξυπνοι!

Εγω,απλα το συνηθισα...

Αν παντως καταφερεις κατι θα λυσεις πολλα χερια οπως καταλαβαινεις.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τα ίδια... >:( σκέφτομαι να ψεκάσω με air-duster, απ'την άλλη με λίγο πάνω κάτω ψιλοπαλεύεται η κατάσταση.

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως χρειαζεται λιγο ψεκασμα με καθαριστικό ηλεκτρονικών επαφών. Ρωτήστε το καταστημα ηλεκτρονικών της γειτονιάς να σας συμβουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως χρειαζεται λιγο ψεκασμα με καθαριστικό ηλεκτρονικών επαφών. Ρωτήστε το καταστημα ηλεκτρονικών της γειτονιάς να σας συμβουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν πιο απλό από ότι περίμενα. Πάρτε ένα σπρέι για λίπανση σε επαφές (π.χ.http://en.wikipedia.org/wiki/WD-40). Βγάλτε το ποντεσιόμετρο και ψεκάστε!!!

Εμένα μου έκανε τη δουλειά τέλεια. Επειδή δεν γνωρίζω όμως αν αυτό είναι κατάλληλο προιόν ας μας πει και κάποιος πιο ειδικός αν μπορεί να βλάψει σε κάτι την κάρτα.

Πάντως εγώ το χρησιμοποιώ χρόνια όταν καθαρίζω hi-fi,κονσόλες.κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου