Προς το περιεχόμενο

Θέλω laptop...


giannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι τόσο γενική η ερώτηση σου...

 

Γενικά θα πρότεινα Toshiba ή Dell ή IBM.

Γενικά θα απεύφευγα τα κλιματιστικά Fujitsu-Siemens, αλλά αυτό δε λέει τίποτα από μόνο του.

 

Ο,τιδήποτε άλλο είναι σχετικό. Ωστόσο, αν καταλήξεις σε συγκεκριμένο audio hardware (κάρτα ήχου) ή software μπορείς να δεις και να ρωτήσεις κάτι πιο συγκεκριμένα ώστε να αποφύγεις πιθανές ασυμβατότητες.

 

Δες λίγο:

 

Σχετικά με την αγορά laptop για μουσική χρήση!

 

firewire/usb mobile soundcard

 

acer 1524 η 1804 laptop για cubase sx3?

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,μετά από καιρό επανέρχομαι στο θέμα...Ρωτάω όλους και τον Γεράσιμο...τι λες για αυτό??? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907559&PHPSESSID=p7bqstpr30nbl11i0k5nnd1fs2

 

 

να δώσω καμια 200aria euro να πάρο κάτι καλύτερο η θα να πάρο αυτό..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι guru.

 

Η μνήμη φαίνεται οριακή για μουσικές εφαρμογές και το nVidia τσιπάκι τρώει resources. Για να δεις αν είναι αξιόπιστο το μηχάνημα πρέπει να αποφασίσεις για το audio hardware και να δεις αν υπάρχουν πιθανά προβλήματα με το K8N800 ή το Sempron. Το όλο πακέτο δεν θα στο πρότεινα για DAW.

 

Η Acer παλιά είχε κακή φήμη αλλά αυτά αλλάζουν. Δεν έχω επαφή με Acer τον τελευταίο χρόνο. Καλό είναι να πάρεις και άλλες γνώμες.

 

Όλα τα παραπάνω είναι σχετικά αν δεν ορίσεις το είδος των εφαρμογών που το προορίζεις. Για παράδειγμα, άλλες απαιτήσεις έχεις αν θέλεις να παίξεις με κάποιο DAW και άλλες αν θέλεις να κάνεις δι-κάναλη επεξεργασία ήχου. Θα δουλεύεις midi κυρίως ή audio; Αυτά πρέπει να δεις.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου