Προς το περιεχόμενο

fender stratocaster με tone zone s (neck)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια...

 

θελω να βαλω στην στρατ μου εναν tone zone s στην neck οχι επειδη τον αγορασα τον μαγνητη απλα επεσε στα χερια μου... εξ αρχης ψαχνομουν για τον air norton αλλα αφου αυτος επεσε μπροστα μου τι να κανουμε... το εχει δοκιμασει κανειw στην νεκ θεση  να μου πει μια αποψη πριν ποιασω τα κολλητηρια ? θα ηθελα εναν γλυκο καθαρο ηχο απο αυτη την θεση και κανενα πιο μελωδικο σολο... κανει ? η να συνεχισω να ψαχνω για ανταλλαγη με air norton ? κατω εχω εναν super distortion dp100

ευχαριστω...!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, δε νομίζω να σου κάνει. Aπό τη φύση του ο συγκεκριμένος μαγνήτης έχει πολλά μπάσα και μεσαία, τα οποία και οξύνονται στη θέση neck, άσε που είναι και high output...με λίγα λόγια για "γλυκο καθαρο ηχο" μάλλον πρέπει να ψάξεις αλλού...όλα αυτά φυσικά "στα χαρτιά", μπορεί στην πράξη να σου κάνει και με το παραπάνω...

 

από το site της dimarzio:

The Tone Zone® S brings the famous performance of The Tone Zone® to a humbucking Strat® replacement pickup. We’ve built in the tremendous mid-range and bass response of the original Tone Zone®, and the same patented dual-resonance design produces great harmonics. We also took into account the likelihood of installing The Tone Zone® S in the classic slanted Strat® bridge position, warming up the higher frequencies and brightening the low notes a little. It has 4-conductor wiring for parallel humbucking and split-coil modes, and makes a great bridge position combination with the Pro Track™, The Chopper™, and Fast Track 1™.

Recommended For: Bridge position, solid body guitars. Neck position when a very warm jazz guitar sound is required.

 

http://www.dimarzio.com/site/#/pickups/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ με βοηθησες πολυ με αυτην την απαντηση... για τον air norton ? πιστευω να ειμαι σε σωστη κατευθηνση τωρα ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ με βοηθησες πολυ με αυτην την απαντηση... για τον air norton ? πιστευω να ειμαι σε σωστη κατευθηνση τωρα ετσι ?

 

σαφέστατα! αν και δε πρέπει να είναι ο πιο "καθαρός" μαγνήτης του κόσμου, πιστεύω είναι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνεις...τσέκαρε και τους fast track1 και cruiser πάντα από dimarzio...είναι πιο low output από τον air norton...ίσως ο fast track1 να είναι αυτό που ψάχνεις...η μέση λύση...τον έχω σε μία κιθάρα και σπέρνει αρκετά...φοβάμαι μήπως ο air norton παραείναι "βρώμικος" για καθαρό παίξιμο, με γκάζι είμαι σίγουρος πως σπέρνει...

ας ελπίσουμε να βρεθεί κάποιος που τον έχει δοκιμάσει να σου πει τη γνώμη του για τα καθαρά του.

πάντως τσέκαρε το link που σου έστειλα, να δεις τα χαρακτηριστικά του κάθε μαγνήτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω υποψην τον fast track 1 . θα συνεργαζεται ομωσ με τον super distortion ? μηπωσ θα υπαρχει μεγαλη διαφορα στο voloume απο τον ενα μαγνητη στον αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω υποψην τον fast track 1 . θα συνεργαζεται ομωσ με τον super distortion ? μηπωσ θα υπαρχει μεγαλη διαφορα στο voloume απο τον ενα μαγνητη στον αλλο ?

 

δε νομίζω, μπορείς πάντα να προσαρμώσεις και το ύψος του κάθε μαγνήτη έτσι ώστε να έχουν την ίδια ένταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου