Προς το περιεχόμενο

Αγορά μικροφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Θέλω να αγοράσω ένα μικροφώνο για ηχογραφήσεις κυρίως κάτω από 100 ευρώ.Δε θέλω να έχει και πολλές δυνατότητες.Απλά να μου πρτείνετε ένα μικρόφωνο για αντρικές όχι πολύ σκληρές και δυνατές φωνές.Έχω ένα στο μυαλό μου,το Behringer B-1.Τι λέτε;

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα σου προτεινω να δωσεις κατι παραπανο και να παρεις ενα rode nt-1a. Κανε ενα search στο φορουμ και θα καταλαβεις γιατι.

Έκανα ένα search.Ίσως να είναι καλύτερο το rode αλλά δε ξέρω,εσείς ξέρετε.Το Behringer B-1 άκουσα οτί είναι για hiphop κι έτσι φάσεις,γι αυτό το λόγο θέλω ένα μικρόφωνο,για να κάνω hiphop.Όσο έψαχνα όμως...βρίκα και κάτι ακόμα,αυτό.Λέτε να πάρω αυτό ή το Behringer B-1;Για το rode δε το σκέφτομαι ξεφεύγει.Και τα λευτά μου τα θέλω και για άλλους σκοπούς,οπότε.... :(

 

Ενειμερωτικά έχω κάρτα ήχου Realtek AC 97.

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικα παρε καρτα ηχου τοτε :D

Ποια κάρτα ήχου όμως;

Πώς θα την βάλω στο pc;

Παίζει ρόλο τη εξεπεργαστή κτλ έχω;

 

:-\

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια καρτα ηχου ημι-/επαγγελματικου επιπεδου, θα κανει σαφως καλυτερα τη δουλεια της απο την onboard σου, ή καποια multιmedia καρτα.

Τωρα το πως θα τη βαλεις εξαρταται απο το ποια θα διαλεξεις :D

 

κανε ενα ψαξιμο στο φορουμ, θα βρεις παρα πολλα θεματα σχετικα με καρτες ηχου ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια καρτα ηχου ημι-/επαγγελματικου επιπεδου, θα κανει σαφως καλυτερα τη δουλεια της απο την onboard σου, ή καποια multιmedia καρτα.

Τωρα το πως θα τη βαλεις εξαρταται απο το ποια θα διαλεξεις :D

 

κανε ενα ψαξιμο στο φορουμ, θα βρεις παρα πολλα θεματα σχετικα με καρτες ηχου ;)

Βασικά εγώ σκεύτομαι να πάρω καινούριο pc γιατί αυτός που έχω είναι λίγο παλιός.Τι να κάνω; ???

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βρίκα μια κάρτα ήχου από το e-shop.Αυτήν.Αλλά πως την συνδέω στο pc;Απλά την βάζω σε μία από τις θύρες USB;

 

Επίσης όμως έχω και ένα laptop.Το HP 6730s.Αν δεν πάρω καινούρια κάρτα ήχου και πάρω μόνο μικρόφωνο και το συνδέσω στο laptop θα βγένει καλύτερος ο ήχος απ'ότι θα βγένει στο pc χωρίς να πάρω κάρτα ήχου ή καλύτερα να προτιμήσω να πάρω καινούρια κάρτα ήχου για το pc;Καταλάβατε; :D

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βρίκα και αυτό καθώς έψαχνα στο forum.Να πάρω αυτό και την κάρτα ήχου που έβαλα παραπάνω ή να πάρω μόνο αυτό και να το συνδέσω στο laptop μου;

Μπουμ τσικ μπουμ μπουμ τσικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου