Προς το περιεχόμενο

Ισως τα καλυτερα ηλεκτρονικα τυμπανα (ret percussion)...


Nordic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ισως τα καλυτερα ηλεκτρονικα τυμπανα σε αισθηση και εμφάνιση είπες ?

 

http://www.diamondelectronicdrums.com/photo-gallery/

 

καπου εκει θα δεις και τα δικα μου οποτε στο λεει καποιος που τα εχει δοκιμασει κιολας :)

 

Για σου ρε Μπάμπη με τα... ηλεκτρονικά τετζερέδια σου. Ρίξε κανένα τηλέφωνο γιατί χαθήκαμε

 

Terry

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για σου ρε Μπάμπη με τα... ηλεκτρονικά τετζερέδια σου. Ρίξε κανένα τηλέφωνο γιατί χαθήκαμε

 

Terry

 

Xa xa δεν το πιστευω !! Terry μεγαλε και τρανε, τι δουλεια εχει ενας μπασιστας σε drum forum ? θα σε παρω τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τα RET δουλευουν με trigger io οποτε αναγκαστικα πρεπει να εχεις και pc ή laptop.

σιγουρα σε σχεση αποδοση τιμη απο μια roland td 20 ειναι πιο καλα αφου ο εγκεφαλος της roland o TD 20 αγγιζει τα 2000 το σετ τα 6000 και o TD 12 τα 1200 και το σετ ta 2500 ενω μαυτα τα λεφτα μπορεις να εχεις 2 alesis trigger io για πολλα inputs και παιρνεις και ενα φορητο super duper. απο την αλλη για live κτλ δεν ξερω...ισως να μην πρεπει να εξαρτασαι απο laptop και καρτα ηχου, αλλα θα μου πεις σιγα μη παθει τιποτα μαλλον θα πρεπει νασαι γκαντεμης.

μας εχουν τρελλανει παντως, εβγαλε και η pearl το e kit που ειναι μπομπα. ετσι όπωε τα βλεπω παντως η καλυτερη λυση ίσως ναναι μετατροπη acoustic to e-kit με triggers, trigger io, καρτα ηχου και φορητο στην τελικη η RET κατι τετοιο εχει κανει, οποτε γιατι να μην το κανεις μόνο σου :P αυτο που προσφερουν εταιριες σαν τη RET ειναι το πιο minimal μεγεθος γιαυτους πουχουν θεμα χωρου. αλλα ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ και να κανουν τα ακουστικά ειναι και απιαστα και αναντικαταστατα...και εγω μια TD 6 εχω δε με τρελλαινει αλλα για το σπιτι την κανει τη δουλεια της. αλλα με 6000 θα επαιρνα ενα δικασσο ακουστικο σετ yamaha stage custom με 3 τομ 1 βαθυ ταμπουρο triggers mesh heads e cymbals trigger io θα του κοτσαρα και τα demon drive για να γουσταρω ;D και μπορει κανα εμενε και τιποτα στην ακρη και αν θελω του πεταω και δερματα και παιζω με το ακουστικο σετ κανονικα...λιγο βαβουρα βεβαια αλλα πιο ευελικτη λυση

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pearldrum.com/epro-preview.html

Να και τα Pearl! ;D

 

Οτι ακριβως περιμενα..

Hybrid kit...Με εσωτερικα triggers

To μονο που μενει ειναι να δουμε τιμη...

Εχω την αισθηση οτι το e-pro θα ειναι πιο φτηνο απο την ακριβοτερo μοντελο της roland TD-20S...

Γυρω στα 2000+κατι υπολογιζω το e-pro...

Ενδιαφερον 8α εχει να δουμε τα πιατινια(απομιμηση surge της alesis) αλλα και τον εγκεφαλο τι δυνατοτητες θα εχει...

Αλλα εδω που τα λεμε η καλυτερη λυση για ετοιμη αγορα ηλεκτρονικων

ειναι τα τυμπανακια που προτεινε ο hampis..diamonddrums...

Custom και γυρω στα 700-800 ευρω για ενα 5αρι σετακι με mesh heads...

H οικονομικοτερη λυση σε ετοιμα ηλεκτρονικα τυμπανα με εσωτερικα triggers...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nordic Αλλα εδω που τα λεμε η καλυτερη λυση για ετοιμη αγορα ηλεκτρονικων

ειναι τα τυμπανακια που προτεινε ο hampis..diamonddrums...

Custom και γυρω στα 700-800 ευρω για ενα 5αρι σετακι με mesh heads...

H οικονομικοτερη λυση σε ετοιμα ηλεκτρονικα τυμπανα με εσωτερικα triggers...

 

 

 

 

Κοιταξε επειδη και εγω την ειχα ψαξει παρα πολυ και παντα ηθελα e-drums να μοιαζουν με a-drums κατεληξα στα diamond drums αφου πρωτα αγορασα μονο το ταμουρο (13χ5) και του αλλαξα τα φωτα.Οι τιμες του ειναι παρα πολυ καλες και ειναι αυτο που λεμε value for money.Γιατι να τα σκασω στη roland (που σε εγκεφαλους φυσικα ειναι κορυφη) αφου μπορω να παρω πολυ καλυτερα σε εμφανιση και εν τελει αισθηση και στη μιση και βαλε τιμη ? Να τονισω οτι τα mesh heads που εχω βαλει εγω ειναι κατα παραγγελια πιο θορυβωδες απο τα roland αλλα φυσικα μπορει ο καθενας να βαλει οτι θελει (roland, hart, drum-tec κλπ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εγκέφαλος είναι σίγουρα κατώτερος του roland td20 αλλά και όλο το σετ φθηνότερο από το roland οπότε.........ας το δοκιμάσουμε και βλέπουμε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3,200 USD  =  2,205 EUR δεν ειναι και ασχημα...

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3,200 USD  =  2,205 EUR δεν ειναι και ασχημα...

 

 

Xτύπησε την ROLAND παντως και σε τιμή που υποπτευομουν...

Ειδικά όταν μιλάμε για  υβριδικό σετάκι..

Παντως τίμια προσπάθεια φαίνεται..

Τα τύμπανα απο άποψης κατασκευή μου φέρνουν επιπέδου vision series...

Πάντως βλέπω πολλοί PEARL MANIACS να το αγοράζουν..

Μένει να δούμε τις δυνατότητες εγκεφάλου καθως και τα δέρματα τι αίσ8ηση έχουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xτύπησε την ROLAND παντως και σε τιμή που υποπτευομουν...

Ειδικά όταν μιλάμε για  υβριδικό σετάκι..

Παντως τίμια προσπάθεια φαίνεται..

Τα τύμπανα απο άποψης κατασκευή μου φέρνουν επιπέδου vision series...

Πάντως βλέπω πολλοί PEARL MANIACS να το αγοράζουν..

Μένει να δούμε τις δυνατότητες εγκεφάλου καθως και τα δέρματα τι αίσ8ηση έχουν...

 

Mάλλον forum επίπεδο είναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου