Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πράγματι, αλλά για την διαλυμμένη συσκευασία (ασθένεια και του Thomann βέβαια, εκτός του DV) οφείλεις να ενημερώσεις σε στάθμες... high gain  8) το Θοδωρή. Πιστεύω ότι οφείλεται στα χίλια μύρια κύμματα που περνάνε οι αποστολές του (Αγγλία-Ελλάδα μέσω Μαδαγασκάρης  ::))

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Aντε ρε φιλε  :) Μπραβο

 

Τελος καλο ολα καλα.

 

;)

 

Πράγματι, αλλά για την διαλυμμένη συσκευασία (ασθένεια και του Thomann βέβαια, εκτός του DV) οφείλεις να ενημερώσεις σε στάθμες... high gain  8) το Θοδωρή. Πιστεύω ότι οφείλεται στα χίλια μύρια κύμματα που περνάνε οι αποστολές του (Αγγλία-Ελλάδα μέσω Μαδαγασκάρης  ::))

 

To εκανα ηδη ;)

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εκανα μια μινι καταληψη στον υπολογιστη της κοπελιας μου και εγραψα ενα συντομο κλιπακι με high gain ηχο απο το gsp.

 

Για πειτε...

gsp1101_test.mp3

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιος ηχος... δεν μας λες περιπου τι ρυθμησεις εχεις βαλει... ποιος αμπ ειναι ποια καμπινα και αν εχεις ενεργοποιησει κανενα πεταλι... τα υπολοιπα αστα πανω μας...

 

 

καλα αντε πες και τα υπολοιπα , μην τα αφηνεις πανω μας  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλια ηχος .......................απαραδεκτος.... ;D ;D ;D ;D και χαλια παιξιμο..... :-X

 

για πες πως σου φαινεται?εχει σημασια η γνωμη σου.......εγω το ακουω τουμπανο ;)

 

 

 

α ρε τι φτιαχνουνε οι ανθρωποι..................tonelab? μ'ακους?....gregg ποια προσομειωση εβαλες μου φαινεται 5150 εμενα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 5150 ακουγεται η για JCM 800-900 με πεταλια,οπως κ να'χει σπερνει.

Μπραβο φιλε χαρηκα που την βρηκες την ακρη  :)

 

ΥΓ Παντα ωραιο βιμπρατο  ;)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ πολύ ωραίος ήχος....και παίξιμο special....Nομίζω ομως ότι είχε λίγο παραπάνω reverbaki....που δεν φάνηκε και πολύ μόλις ξεκίνησε το rythm...

Mήπως έκανα λαλακία που την έδωσα την 500??

Ακούω τις ρυθμίσεις...Amp..Cab...drive...etc etc

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, εκανα μια μινι καταληψη στον υπολογιστη της κοπελιας μου και εγραψα ενα συντομο κλιπακι με high gain ηχο απο το gsp.

 

Για πειτε...

ωραιο κλιπακι και αρκετα μελωδικο αλλα καποιο εφφε για τα γουστα μου ειναι παρα πανω αποτι πρεπει.....

.Μπραβο φιλε. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks παιδες!

 

Ειναι ενα factory preset που λεγεται solo dude ή καπως ετσι. Απλα εχω πειραξει το reverb (hall reverb) και το delay (ανεβασα το mix level και τον αριθμο των επαναληψεων).

 

για πες πως σου φαινεται?εχει σημασια η γνωμη σου.......εγω το ακουω τουμπανο ;)

 

Ειναι πολυ κοντα στο lead ηχο που γουσταρω ;) Το σημαντικοτερο ειναι οτι εχει ηχους το μηχανημα που σου τραβανε το ενδιαφερον (κυριως οι high gain του που με ενδιεφεραν εξ'αρχης) και σε προτρεπουν να παιξεις.

 

 

edit: ξεχασα το κιθαρακι, μια g&l με στοκ μαγνητες οι οποιοι υποτιθεται αν δεν κανω λαθος οτι ειναι vintage output :D

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και απο μενα :), διαβασα ολες της σελιδες και εχω πιστει για το μηχανημα. Μια απορια εχω μονο,το gsp 1101 ειναι λιγο ανωτερο ηχητικα απο το rp 1000?  λογικα για αλλαγες πρεπει να αγοραστει και ο εξτρα ποδοδιακοπτεις? ενω το δευτερο ειναι πιο πρακτικο για σπιτι και τλπ? καταλαβενετε οτι με τοσες σελιδες στο θεμα ναυαγησα.... :P thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου