Προς το περιεχόμενο

Testing my new toy... (Tonelab LE)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Μολις προχθες μου ηρθε απο τις αγγελιες η Tonelab Le.

Σημερα προλαβα λιγο να την σκαλισω,εφτιαξα κανα 2 ηχους και εκανα ενα συντομο μινι clipακι.

Το μπασσο,δεν ειναι μπασσο αλλα επεξεργασμενη κιθαρα.

Παντως ηδη μ εχει κερδισει αυτο το μαραφετι!

1minJam.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστω πολυ.

Για πες και σε εμάς για τον ΖΕΣΤΟ της ήχο τώρα που πιάσαν και τα κρύα!

Εννοεις αυτον του clip,η γενικα ενα review για το πεταλι και τον ηχο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ειπωθει τοσα πολλα για αυτο το μηχανημα που πλεον οτι κι αν πω θα γινω γραφικος.

Απο τον ελαχιστο χρονο που εχω ασχοληθει μαζι της,εχω καταλαβει πως ειναι δυσκολο να μη βρεις τον ηχο σου.Τα ντραιβ της ειναι οντως ζεστα-λαμπατα ντραιβ ενω μου αρεσαν ιδιαιτερα και τα καθαρα της στο acoustic καναλι.

Τωρα για την πιστοτητα και το επιπεδο του modeling,δεν ειμαι ο καταλληλοτερος για να το απαντησω.

Μπαινοντας στα εφφε,παρατηρεις πως ειναι οπως θα επρεπε να ηταν σε ενα επαγγελματικο εργαλειο.Πληρως παραμετροποιησιμα και με τις σωστες ονομασιες στις παραμετρους.Τα φερνεις στα μετρα σου σε δευτερολεπτα.Καταπληκτκη σε αυτο τον τομεα.

Επισης την βρισκω αρκετα ευχρηστη καθως ακομη δεν εχει χρειστει να ανοιξω καν το manual για να την σεταρω.

Αθορυβη και γρηγορη εναλλαγη μεταξυ των ηχων,ενω το exp pedal το κανεις ΟΤΙ θελεις!

Κορυφαια ειναι και η αποδοση της σε direct ηχογραφιση.

Νομιζω πλεον πως θα κανω καιρο να αγορασω κατι για την κιθαρα μου...

 

Οσον αφορα σχολια που κατα καιρους εχω διαβασει και εδω και αλλου περι hi gain καταστασεων,πως μειονεκτει και δεν εχει γκαζια,νομιζω πως πρεπει να επαναπροσδιορισουμε τον ορο hi gain καθως το πεταλι εχει τοσα γκαζια,ωστε να μην καταλαβαινεις τι νοτα κρατας.

 

Τελος,θα ηθελα να ειχε μια θυρα usb και καποιο λογισμικο επεξεργασιας-οργανωσης-αποθηκευσης και backup για υπολογιστη.(για το δευτερο δεν ξερω αν υπαρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν ειπωθει τοσα πολλα για αυτο το μηχανημα που πλεον οτι κι αν πω θα γινω γραφικος.

Απο τον ελαχιστο χρονο που εχω ασχοληθει μαζι της,εχω καταλαβει πως ειναι δυσκολο να μη βρεις τον ηχο σου.Τα ντραιβ της ειναι οντως ζεστα-λαμπατα ντραιβ ενω μου αρεσαν ιδιαιτερα και τα καθαρα της στο acoustic καναλι.

Τωρα για την πιστοτητα και το επιπεδο του modeling,δεν ειμαι ο καταλληλοτερος για να το απαντησω.

Μπαινοντας στα εφφε,παρατηρεις πως ειναι οπως θα επρεπε να ηταν σε ενα επαγγελματικο εργαλειο.Πληρως παραμετροποιησιμα και με τις σωστες ονομασιες στις παραμετρους.Τα φερνεις στα μετρα σου σε δευτερολεπτα.Καταπληκτκη σε αυτο τον τομεα.

Επισης την βρισκω αρκετα ευχρηστη καθως ακομη δεν εχει χρειστει να ανοιξω καν το manual για να την σεταρω.

Αθορυβη και γρηγορη εναλλαγη μεταξυ των ηχων,ενω το exp pedal το κανεις ΟΤΙ θελεις!

Κορυφαια ειναι και η αποδοση της σε direct ηχογραφιση.

Νομιζω πλεον πως θα κανω καιρο να αγορασω κατι για την κιθαρα μου...

 

Οσον αφορα σχολια που κατα καιρους εχω διαβασει και εδω και αλλου περι hi gain καταστασεων,πως μειονεκτει και δεν εχει γκαζια,νομιζω πως πρεπει να επαναπροσδιορισουμε τον ορο hi gain καθως το πεταλι εχει τοσα γκαζια,ωστε να μην καταλαβαινεις τι νοτα κρατας.

 

Τελος,θα ηθελα να ειχε μια θυρα usb και καποιο λογισμικο επεξεργασιας-οργανωσης-αποθηκευσης και backup για υπολογιστη.(για το δευτερο δεν ξερω αν υπαρχει)

 

αυτό ειναι ευχή και ευλογία! ;)

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου