Προς το περιεχόμενο

Νέο fuzz για μπάσο, αλλά πιο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον στη μια μπάντα θες fuzz πάρε το big muff. Για fuzz είναι ακριβώς αυτό που πρέπει. Στην άλλη μπάντα σου δε νομίζω πως σου χρειάζεται fuzz, παρά μόνο μια πένα και λίγο grit, το οποίο μπορείς να βάλεις και με το gain του GK. Problem solved!  :)

 

 

Παρεμπιπτόντως, δεν υπάρχει all around τίποτα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά συμφωνώ με όλους, απλά να θυμίσω πως οι εκδόσεις των δημοφιλών πεταλιών για μπάσο, όπως πχ. το Bass Muff, ενδείκνυνται περισσότερο από τα απλά. Υπάρχει και ένα άλλο, το οποίο όμως δυστυχώς είναι πανάκριβο, αλλά το έχω δοκιμάσει και είναι όντως ταμάμ, όχι μόνο για μπάσο αλλά και για κιθάρα: http://www.thomann.de/be/zvex_wolly_marmmoth.htm?sid=3ebd7f9bddaee0b2a14811c8fa0a5381

 

Aν είναι πάντως να δώσει κάποιος τόσα λεφτά για ένα βρωμομπασοπέταλο, ας πάρει ένα Bass MURF, το οποίο το έχει ο μπασίστας στην μπάντα μου και απλά σκοτώνει σε βρωμο(και λίγο φαζοειδή) ήχο, και παράλληλα κάνει άπειρα πράγματα επιπλέον.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου