Προς το περιεχόμενο

Boss GT10 vs VOX Tonelab SE


antoniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά παίδες!

 

'Εχω th boss gt6 και σκέφτομαι μια ψιλοαναβάθμιση. Γενικά παίζω καρφί σε full λάμπα combo σε ύφος rock/metal/καθαρό με effe κλπ.

 

Σκέφτομαι την gt10 μιας και είμαι ικανοποιημένος γενικά με τη gt6. Ξέρω επίσης ότι η Tonlab SE είναι από τα κορυφαία μηχανάκια που έχουν βγει σε multi effect πεταλίερες.

 

Καμιά άποψη ή πρόταση για κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά παίδες!

 

'Εχω th boss gt6 και σκέφτομαι μια ψιλοαναβάθμιση. Γενικά παίζω καρφί σε full λάμπα combo σε ύφος rock/metal/καθαρό με effe κλπ.

 

Σκέφτομαι την gt10 μιας και είμαι ικανοποιημένος γενικά με τη gt6. Ξέρω επίσης ότι η Tonlab SE είναι από τα κορυφαία μηχανάκια που έχουν βγει σε multi effect πεταλίερες.

 

Καμιά άποψη ή πρόταση για κάτι άλλο;

 

Καλή χρόνια φιλε!  :)

 

Κοίτα να δείς έχει περάσει απο τα χέρια μου η Tonelab SE και είναι κορυφαίο μηχάνημα καμιά σχέση με Boss (είχα την GT-8 και δεν μου άρεσαν καθόλου τα γκάζια της και σκέψου οτι δεν τα χρησιμοποιούσα στo τέρμα μιας και δεν παίζω μέταλ ή κάτι παρόμοιο, αλλά μου φαινόντουσαν πολύ "ξερά και άψυχα") ,είναι κλάσεις ανώτερη και έχει πολύ ωραία γκάζια που απ ότι βλέπω σε ενδιαφέρουν ιδιαίτερα λόγω του είδους που παίζεις. Πάντως γενικότερα έχει και πολύ ωραία effects και είναι πολύ εύχρηστη (αυτό φυσικά προϋποθέτει να έχεις διαβάσει και λίγο το Manual  ;D  ;D). Εντελώς αντικειμενικά παρόλο που δεν είμαι fan της φιλοσοφίας "πεταλιέρα" (μου αρέσουν τα πετάλια) δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι καλύτερο στην κατηγορία πεταλιέρα απο την Tonelab SE, εκτός αν έχεις τρελές απαιτήσεις με "διαστημικά εφέ" τότε πάς για Boss GT-10. Στην Tonelab SE να το ξέρεις πάντως οτι η άτιμη η λάμπα τον κάνει τον ήχο πολύ γλυκό!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου