Προς το περιεχόμενο

Παραγωγοί και δημιουργοί.


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκοπεύω. Απλώς αφήνω να φύγει η πρώτη εντύπωση.  ;)

 

For the record, να αναφέρω πως ΕΚΤΟΣ απ'όλα τα άλλα , στο μεγαλειώδες αυτο έργο, το Pet Sounds, παίζει η κρεμ ντε λα κρεμ των session μουσικών της περιόδου The Wrecking Crew.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το παίξω βέβαια και λίγο αιρετικός και να πω ότι ποτέ μου δεν κατάλαβα την φασαρία σχετικά με τον Brian Wilson (και για να το χοντρύνω, και για τους Beach Boys).

 

ξεκινα...ακουγοντας Beach Boys... ;D ;D

 

(αυτο που ..τολμησες ;D  να ξεστομισεις για τον Βrian δεν θα στο συγχωρεσω ποτε! ;D,βεβαια μετα την αποκαθηλωση των  Hendrix (δεν ηξερε να παιζει κιθαρα),Beatles (ηταν προϊον των..εταιριων και αταλαντοι) & Stones (σιγα τη μπαντα των ναρκομανων) ...το μονο που μας ειχε μεινει εδω μεσα ηταν οι Beach Boys ;D )

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα δεν ξέρω αν βγαίνω εκτός θέματος, αλλά θα ήθελα να προσθέσω στην συζήτηση το όνομα του Alan Parsons, ο οποίος φυσικά είναι και δημιουργός, με πολύ καλές δουλειές. Έχει κάνει παραγωγές σε αρκετούς δίσκους- κυρίως στους δικούς του- αλλά επίσης είναι ο υπεύθυνος  για τον phenomenal ήχο του Dark Side of the Moon, σαν recording engineer. Όμως επί της ουσίας είναι ο άνθρωπος που έστησε αυτό το απίστευτο ηχητικό αποτέλεσμα των Floyd , οπότε νομίζω ότι έχει θέση στην συζήτηση μας…

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου