Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe 50s tele ή Baja classic player?


gmw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

baja telecaster

εγώ την πήρα στα τυφλά.Απίστευτο όργανο, αν μου την κλέψουν θα την ξαναγοράσω!

Μην το σκέφτεσαι αν έχεις τα χρήματα kate me.

Θα φροντίσω να ανεβάσω ακουστικό κλιπ αλλά να ξέρεις ότι ακόμα και αν δεν σου αρέσουν οι τελε, ένα τέτοιο όργανο θα σε κάνει να αλλάξεις γνώμη!!

α, επίσης νομιζω ότι κάποιος συνφορουμιτης την πουλά μεταχειρισμένη στις αγγελίες!

 

φιλικα,

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. υπάρχει κανένας που έχει παίξει με τις δυο ;; να μου πει τις διάφορες σε μαγνητες μπρατσο κ playability ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις τα χρήματα kate me.

 

Χμμμ..; Αυτους...;

 

(sorry για το offtopic, αλλά δεν άντεξα...  ;D )

 

Στο θέμα μας, σίγουρα Baja Tele... εξαιρετική ποιότητα για τα λεφτά της, και μερικές καινοτομίες που όμως δεν ξενίζουν (ούτε χαλάνε τον ήχο της).

 

Άσε που o συνδυασμός ξανθού (οργάνου) και μαύρου (pickguard) της Baja με τρελαίνει!

 

 

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. υπάρχει κανένας που έχει παίξει με τις δυο ;; να μου πει τις διάφορες σε μαγνητες μπρατσο κ playability ??

 

Το Playability δεν εχει σχεση με το μοντελλο της κιθαρας αλλα με το σωστο set up ,που ετσι κι αλλοιως θα μαθεις καποια στιγμη να κανεις αν μεινεις εδω μεσα... ;D

 

Τα μπρατσα ειναι κοντα σε αισθηση και feel,ειναι αρκετα "ψωμωμενα" (οχι ομως πολυ παχια) και τα δυο, προσωπικα προτιμω της Baja.

 

Και οι 2 αυτες Tele ειναι απλα απιστευτες για τα λεφτα τους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπρατσα ειναι κοντα σε αισθηση και feel,ειναι αρκετα "ψωμωμενα" (οχι ομως πολυ παχια) και τα δυο, προσωπικα προτιμω της Baja.

 

Αυτό ακριβώς φοβόμουν !!!!!

Τόσα χρόνια παίζω μόνο lespaul-είδες κατασκευάσματα και η «μετάβαση θα ήθελα να είναι ομαλή. !!

βρε superfunk πιο μπρατσο θα μου είναι πιο φιλικό ;; μιλάω για πάχος και βερνικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο των Les Paul πιο αδυνατα ειναι παντως.Ετσι κι αλλοιως ολα αυτα τα middle of the road μπρατσα συνηθιζονται ευκολα δεν ειναι και τιποτα το τρομερο.

 

Και οι δυο... βερνικωμενες ειναι οπως και οι LP οποτε δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

 

Ετσι κι αλλοιως οι σημαντικες διαφορες των μπρατσων  απο tele σε lp δεν ειναι το παχος και το βερνικι αλλα η μακρυτερη σκαλα (το radius ετσι κι αλλοιως στα δυο αυτα μοντελα ειναι flat)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου