Προς το περιεχόμενο

Squier classic vibe 50s tele ή Baja classic player?


gmw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την Baja μια και εχει καλυτερους μαγνητες κατα τη γνωμη μου.

 

Αν βρεις καμμια ελαφρια και καλοφτιαγμενη χτυπα την αμεσως ,το μεξικανικο εργοστασιο δυστυχως δεν εχει το consistency των Ιαπωνικων,Κορεατικων,Κινεζικων και Αμερικανικων εργοστασιων ακομα οποτε χωρις να τη δοκιμασω δεν θα την αγοραζα μια και εχω πετυχει υπεροχες Baja (ελαφριες και φτιαγμενες στην εντελεια) αλλα και μαπα Baja (πολυ βαριες και κακοφτιαγμενες)

 

Η δικη μου (πουπουλο και φτιαγμενη καλυτερα και απο...Suhr ;D) ειναι σουπερ παντως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

την Baja μια και εχει καλυτερους μαγνητες κατα τη γνωμη μου.

 

Αν βρεις καμμια ελαφρια και καλοφτιαγμενη χτυπα την αμεσως ,το μεξικανικο εργοστασιο δυστυχως δεν εχει το consistency των Ιαπωνικων,Κορεατικων,Κινεζικων και Αμερικανικων εργοστασιων ακομα οποτε χωρις να τη δοκιμασω δεν θα την αγοραζα μια και εχω πετυχει υπεροχες Baja (ελαφριες και φτιαγμενες στην εντελεια) αλλα και μαπα Baja (πολυ βαριες και κακοφτιαγμενες)

 

Η δικη μου (πουπουλο και φτιαγμενη καλυτερα και απο...Suhr ;D) ειναι σουπερ παντως.

 

 

 

δηλαδή για τυφλή» αγορά από ιντερνετικα αγγλογερμανικα καταστήματα να υπολογισω ότι πιο εύκολα θα βρω καλό κοματο σε classic vibe παρά σε baja ;;

ωχ ωχ τώρα μου έβαλες φωτιές...!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουπουλο και φτιαγμενη καλυτερα και απο...Suhr ;D

Πάει...μετά τον Salim!!!, θα χάσει τη δουλειά του και ο Suhr...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι ταπεινός κάτοχος μιας classic vibe :D :D Δεν έχω παίξει με την Baja οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση! Πιθανολογώ ότι ίσως είναι καλύτερη από την Classic Vibe...

 

Ωστόσο η τελευταία είναι τόσο καλοφτιαγμένο και ευκολόπαιχτο όργανο που με κέρδισε αμέσως! Καταπληκτική για τα λεφτά της (και όχι μόνο..). Ταστιέρα, κατασκευή κλπ είναι πολύ υψηλού επιπέδου... Στους μαγνήτες τώρα ίσως υπάρχει θεματάκι, ειδικά στον bridge. Όχι ότι δεν παίζει αλλά κάτι ρε παιδί μου σε ανησυχεί... Ο neck είναι μια χαρά!  

 

Όπως και να έχει εσύ αποφασίζεις! Πάντως αφού πλησιάζεις αρκετά σε λεφτά, αν είναι να πάρεις την Baja γιατί δεν παίρνεις την American Standard Tele?  :P

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δηλαδή για τυφλή» αγορά από ιντερνετικα αγγλογερμανικα καταστήματα να υπολογισω ότι πιο εύκολα θα βρω καλό κοματο σε classic vibe παρά σε baja ;;

ωχ ωχ τώρα μου έβαλες φωτιές...!!!

 

 

τι να πω...κακοφτιαγμενη Squier δεν εχω δει ποτε μου,ολες διαμαντακια ειναι απο πλευρας κατασκευης.(ο κομμουνισμος φτιαχνει καλες κιθαρες μια και αν δεν κανεις καλα τη δουλεια σου σε στελνουν να φτιαχνεις γουον-τον στην ερημο Γκομπι ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει εσύ αποφασίζεις! Πάντως αφού πλησιάζεις αρκετά σε λεφτά, αν είναι να πάρεις την Baja γιατί δεν παίρνεις την American Standard Tele?  :P

 

επειδή έχω δοκιμάσει τη am. standard, η baja είναι άλλης κλάσης όργανο. Οι τιμές θα πρεπε να είναι αντεστραμμένες στα δύο αυτά όργανα (ήτοι, να είναι η am. std. φτηνότερη της baja!) κατά την άποψή μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Am Standard μου φάνηκε μια χαρά! Πολύ καλή κατασκευή, σε ικανοποιητική τιμή κλπ... Το μόνο που με ξένισε ήταν τα 6 saddles (1 ανα χορδή) που όντως δεν είναι ότι πιο αυθεντικό υπάρχει για Tele;) Ως όργανο όμως ήταν καλό... Την Baja ξαναλέω δεν την έχω δοκιμάσει για να σου πω αν θα έπρεπε να είναι αντίστροφες οι τιμές. Ίσως να είναι έτσι πράγματι.

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αφου θα κινηθεις για μεταχειρισμενη baja, οπως ειπε κ καποιος πριν, εχει στις αγγελιες μια νομιζω...Για τσεκαρε/... Ε, εμεις οι συμφορουμιτες να αλληλοβοηθιομαστε :P:P:P:P

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου